Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha vállalkozásomat szüneteltet...

Ha vállalkozásomat szüneteltetem szülés előtt 1hónappal akkor fogok kapni csedet?

Figyelt kérdés

Régebb hallottam olyat h 45nappal szulés előtt ha volt munkaviszonyod akkor kapsz.


De ha szüneteltetném a vállalkozást akkor elviéeg a szülás időpontjában nem lennék biztosítva , vagy hogy van ez?



2020. nov. 5. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel szakértőt keress meg. Ha itt most valaki magabiztosan rossz tanácsot ad azt is te szívod meg.
2020. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
megfogok , de előtte itt kérdezek . Hátha vki tud vmit, vsak ezért nem akarok utazni a megyeszékhelyre és vissza több km. Persze van telo is de azt csak végső esetben használom
2020. nov. 5. 12:56
 3/12 A kérdező kommentje:

És több kérdésem van, nem akarok vkire annyi kérdést rázúdítani egyből.

Tehát vki vmit???

2020. nov. 5. 12:58
 4/12 anonim ***** válasza:
2020. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tehát szünetelés alatt nem vagy biztosított és ha szüneteltetés alatt szülsz nem jár csed, GYED. E szerint az órás szerint.

De miért akarod pont a legszenzitivebb időben szüneteltetni?

2020. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne szuneteltesd.


Szülés előtt 30 nappal igenyeld a CSED-t.


Ha nincs megszakítás, sokkal jobb. Pl ha lesz kistesó, akkor sem okoz gondot.

2020. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mert: ugy olvastam hogy az is kap csedet aki 42Nappal szülés előtt biztosított volt.

De azt nem irják hogy a vállalkozókra is érvényes-e.


5ös. Én értelek de ezzel ellentétben pedig a hivatalos oldalon ugy van hogy akkor is kapsz csedet ha 42 nappal szulés előtt biztosítva voltál.


Ezért tettem fel ezt a kérdést


Azért szuneteltetném mert akkor nem kell fizessek havi 50ezret!

2020. nov. 5. 13:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy inkább kifizetnem azt az ötvenet azért, hogy utána két évig kapjak ellátást. Szerintem ennyit megér.
2020. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, de ha nem muszálj akkor minek? Én csak a csedet fogom igényelni ami csak 6hó, a férjem a gyed extrat mert igy jobban kijövunk anyagilag.
2020. nov. 5. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Na hat ezért mondtam elsőre is, hogy SZAKEMBERT kérdezz akinek elejétől a vegeeig kiteregeted a papírokat. Mi mettől meddig hogyan. Ez is új infó a gyeddel. Ő fog tudni adni tanácsot, hogy jársz jobban.

Pl ahogy írták, ha nem egy gyereket akartok, akkor öngól. Ráadásul azt mondod egy! hónappal akarod előbb megszüntetni. Ami mindössze 50 ezer Ft. Ennek hosszú távon főleg nem látom értelmét. 50 ezer Ft nem kevés de nem is olyan sok.

2020. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!