Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki lehet venni rendes szabit...

Ki lehet venni rendes szabit csed előtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet buta kérdés , nem tudok eligazodni ezen a csed kérdésen. Január 13-ra vagyok kiírva de táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt. Az első kérdésem, hogy mikor igényeljem a csedet? A második pedig az, hogy maradt az évből 23 nap szabadságom. Ezeket a napokat kivehetem egybe a szülés előtt ha lezárattam a táppénzem?

2020. nov. 11. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen kiveheted és a CSED-et a kiírt dátum előtt 28 nappal lehet igényelni.
2020. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csed-t lehet a szülés napján vagy a kiirt nap előtt 28 nappal.

Akkor érdemes előbb, ha a tappenz kevesebb, mint ami a Gyed lesz. (mivel akkor 1 hónappal több Gyed-t kapsz)

Általában ez alacsonyabb fizunál van.

Pl nekem max tappenz volt, ami nettó 260 körül volt, de a gyed max csak 169 ezer Ft. Így nekem nem érte volna meg hamarabb CSEDre menni.



Kiveheted a szabidat, de ha nem muszáj ne.


Jól fog jönni, ha visszamész dolgozni.

Pl gyesen leszel(ami ugyebár 25 ezer Ft), közben még szoktatod be a gyereket oviba - > itt veszed ki a szabikat


Én elrontottam és kivettem. Nekem lesz bölcsis a lányom és kB 3 hét szabim lesz csak...

2020. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért akarod kivenni a szabit? Szerintem jobban fog az jönni bolcsi beszoktatásnál.
2020. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!