Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt munkáltatói...

Táppénz alatt munkáltatói rendes felmondás majd később terhesség, ilyen esetben nem indul el egyáltalán a felmondási idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következőben szeretném, a hozzáértők segítségét kérni: Táppénz alatt a munkáltatóm felmondott nekem rendes felmondással. A felmondási idő ugye akkor kezdődik, ha visszamegyek dolgozni. Mi történik abban az esetben, ha én még táppénz alatt teherbe esek? Ha terhesség alatt végig táppénzen vagyok, én úgy gondolom, hogy a felmondási idő el sem indulhat, így pedig jogosult lennék CSED-re és GYED-re is. Jól gondolom? Vagy ez esetben majd csak passzív GYED járna mert a szülés után a CSED alatt elindul a felmondási idő? Ha eközben letelne a táppénzre való jogosultság 1 éve és a szülés az állaskeresési járadék folyósításakor lenne akkor is jogosult lennék CSED-re és GYED-re?


A rendes felmondást természetesen munkaügyi bíróságra viszem, de párommal már rajta vagyunk a babaprojekten és nem szeretném ezért felfüggeszteni, ha a fentebb írtak tényleg úgy vannak, ahogy gondolom. A szerződésem határozatlan idejű, és több éve vagyok a cégnél


Járt már valaki igy?


Előre is köszönöm a segítségeket!



2020. ápr. 2. 02:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Úristen, hogy lehetsz ennyire gusztustalan, hogy a saját érdeked miatt kefélsz egy gyereket?
2020. ápr. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Első válaszoló!


Jó lett volna, ha nem jössz ide...


Az említett ellátások akkor járnak, ha az ellátás igénylésekor (szülés időpontjában, vagy a szülés várható időpontja előtti 4 hétben) a munkaviszonyod fennáll. Ez független attól, hogy felmondási időn vagy akkor éppen, vagy sem.


Azt ne feledd, hogy táppénzen maximum 1 évig lehetsz!


Munkaügyi bíróságra miért mennél? Ha teljesen törvényes a felmondás, értelmét nem látom. Az egy dolog, hogy Neked előnyös vagy sem. Ha jogszabállyal megy szembe a felmondás, akkor indulj bíróságra, másképp minek?

2020. ápr. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Mivel már megkaptad a felmondásod, így csak és kizárólag akkor kerülnél felmomdasi vedelem alá, ha a felmondás pillanatában már terhes lettél volna.
2020. ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, ha tudnál szöveget értelmezni rájönnél, hogy már egy ideje szeretnénk gyereket, a többieknek köszönöm a hozzászólást. :) Bíróságra azért megyek, mert nem a munkám miatt küldtek el, és nem csak engem, de ezt most nem szeretném részletezni, az a része már ügyvédnél van.
2020. ápr. 2. 09:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy a harmadik választ adó írta!!!
2020. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ha folyamatosan táppénzen tartanak, akkor a felmondási idő nem is indul el. Tehát szülés pillanatában biztosított vagyok, így jogosult vagyok CSED-re és GYED-re is. Viszont az nem világos, hogy ilyenkor a felmondási idő elkezdőik-e a CSED első napján?
2020. ápr. 3. 00:51
 7/11 anonim ***** válasza:

A keresőképtelenség megszűnését követő napon indul el a felmondási időd. Tehát ha akkor már CSED-re vagy jogosult, akkor megy minden a maga útján még akkor is, ha CSED alatt megszűnik közben a munkaviszonyod. Tehát CSED után járni fog a GYED is!


Ha a munkaviszony megszűnését követő 42. napig szülnél meg, akkor még jár a CSED, de a GYED már nem.


Ha még munkaviszony alatt vagy, amikor a CSED folyósítása elkezdődik, akkor jár a CSED és a GYED is, hiába szűnik meg bármelyik alatt a munkaviszony.

2020. ápr. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tehát munkaviszony fennállását nézik, nem azt, hogy az alatt éppen felmondási időn vagy vagy sem.


Az én jogszabály értelmezésem szerint CSED alatt is megy a felmondási idő.

A felmondási idő a keresőképtelen állomány alatt nem indulhat el. Minden más esetén igen.

2020. ápr. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt azért ne felejtsük el, hohy a végtelenségig nem lehetsz ám táppénzen....
2020. ápr. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 3. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!