Táppénz után munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Január elejére vagyok kiírva, jelenleg táppénzen vagyok és ki szerettem volna venni a bent maradt szabadságaimat. A munkáltatòm azt mondta, hogy ha lezárattam a táppénzt akkor 15 napot dolgoznom kell és utána bírom kivenni a szabikat. Ez tényleg így van?

Köszönöm



2020. nov. 23. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
De mi a fenének akarod kivenni? Az nem vész el és marha jól fog jönni a beszoktatáskor.
2020. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azért mert pont az a pár nap kell ahhoz, hogy a magasabb összegű csedet kapjam meg.

És ha letelik a csed én visszamegyek csökkentet “üzemmódban” dolgozni.:)

2020. nov. 23. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A szabit a munkáltató adja ki, te hét nappal rendelkezel. Úgyhogy igen, akár azt is megteheti, hogy így adja ki, ha a hét napod már megvolt.
2020. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
milyen magasabb összegű csedröl van szó?
2020. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egész évben 2 nap szabit vettem ki. Én csak ezt a 15 nap munkát nem értem.:/
2020. nov. 23. 10:46
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

mit nem értesz rajta? Tisztában van vele, hogy te nem akarsz dolgozni, újra mész tp-re. Azt akarja, maradj is azon, mert jelenleg neki ez az olcsóbb verzió.

Ha kersőképtelen vagy, akkor ne szórakozz azzal, hogy hopp, kicsit keresőképes leszek papíron a pénz miatt.

2020. nov. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utána már igazábòl csedre mennék....

És ne szòrakozzak a pénz miatt?!Abbòl élünk.....

De a kérdés nem arra vonatkozott hogy ki mit gondol erről, nem is értem hogy miért nem lehet egyszerűen, bunkòság és előítélet nélkül válaszolni. Ezt nem csak az én kérdésemnél látom hanem rengeteg kérdésnél bármelyik kategòriában. Azért köszi a segítséget :D

2020. nov. 23. 11:06
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Semmi bunkóság és előítélet nincs benne.

Keresőképtelen vagy vagy nem? Ha igen, táppénz. Ha nem, akkor lehet dolgozni. öt napot köteles kiadni a szabidból, a többit akkor adja ki, amikor akarja.

2020. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

miért lenne több a cseded ha kivennéd a szabijaidat?

a táppénzes időszakot átugorják, meg visszafelé számolnak.(úgytudom)

2020. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9, hadd gondolja, hogy több lesz a csed... (a jogosultságot megelőző harmadik hónap utolsó napjától számolnak vissza, úgyhogy a szabi nem lesz benne, de hadd fusson az ilyen felesleges köröket...)
2020. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!