Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Várandós vagyok, mire számítha...

Várandós vagyok, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

5hetes várandós vagyok.

Áprilisban elvesztettem a munkahelyemet és most november 9-tol van 30 órás bejelentett állásom. Április előtt vendéglátásban dolgoztam 4 évig.

Csedet kaphatok, hogy ha volt egy féléves megszakitasom? Milyen juttatásokra számíthatok ?


2020. nov. 23. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor kaphatsz csedet, ha a szülést megelőző 2 évben van 365 nap munkaviszonyod, ami a szülés napján is él. A fél év kihagyás mindegy, ettől függetlenül meglesz a 365 napod - ha próbaidő alatt nem küldenek el. Ha nem lesz munkaviszonyod, mikor szülsz, akkor csak gyes fog járni.
2020. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elküldenek, akkor úgy idozitsd a munkanélküli ellátást, hogy az a szules időpontjára essen. Akkor fog járni csed meg GYED is, bár azt hiszem csak minimálbérből, de jobb a semminél.
2020. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszaitokat, sokat segitettetek!

További szép estet nektek!

2020. nov. 23. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt azzal lehet gond, hogyha tappenzre akarsz/kell menned, mert csak annyit lehetsz, amennyit ezen a helyen dolgoztál.


A legjobb variáció: dolgozol ezen a helyen legalább 5-6 hónapot, utána kB 4 hónap tappenz és aztán járni fog minden ellátás a bér alapján (tappenz nem számít bele)


Rosszabbik eset: elkuldenek, tappenzre kellene menned pl veszélyeztetett terhesség miatt már az elején (de nem tudsz, mert nincs annyi napod ott)

Ahogy fentebb írták, munkanélkülire mehetsz, de azt nem tudom meddig jár, főleg, ha már voltál idén.

2020. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!