Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes várandós vagyok. A...

28 hetes várandós vagyok. A babám növöget csak lassabban. Kisebb a koránál csúnya szóval retardált. Befektettek a kórházba megfigyelésre. Másak is volt már ilyen? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Mi a pontos diagnózis? Nem használják a retardált szót.
2016. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mekkora?
2016. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt leírja, mik lehetnek az okok:

[link]

Gyanítom, először ezeket próbálják végigzongorázni majd vérnyomásméréssel, vérvételekkel, ultrahanggal, akár naponta és lehet, hogy kapsz majd infúziót. Még elég kicsi a babád, úgyhogy biztos megpróbálják "megnöveszteni", hogy minél tovább bent maradhasson, és remélhetőleg szoros kontroll alatt fogják figyelgetni a gyarapodását, hogy jól dönthessenek a továbbiakról. Megy a drukk.

2016. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmesélem az én történetem!

5 éve volt,gyönyörű első terhesség egészen a 33.hétig amikor is 3D UH-n a doktornő megkérdezte tőlem,hogy Dohányzom,iszom vagy drogozom e!

Nem tudtam mire vélni a kérdést,mire mondta,hogy 2 héttel kisebb a baba mint amennyinek kéne lennie!

Másnap nőgyógyásznak mondtam ( nem volt fogadott orvosom,SZTK alapon jártam),annyi volt a válasza:

- Lehet rosszul tudta kisasszony az utolsó mensi idejét,így el számoltuk magunkat!

Ezzel le is tudta a dolgot!

Én úgy voltam vele,ha az orvos mondja akkor úgy van,így nem foglalkoztam sokat vele!

Nagyon jól voltam egészen a 37. hétig amikor is a vérnyomásom felment 160/100-ra!

Gyorsan kórház,bent volt minden,vérvétel,CTG,vizeletvizsgálat és UH!

Majd mondta az orvos,hogy 5 perc múlva visznek a műtőbe,mert nagy gond van,addigra már a gyógyszerek mellett is 190 volt a vérnyomásom!

Fél óra múlva kivették a kisfiamat! Hallottam,hogy mondta az orvos:

- Azonnal vigyék fel az osztályra!

Odajött hozzám a Főorvos,hogy nem tudja megmutatni nekem a babát,mert súlyosan retardált és egyáltalán csoda,hogy élünk!

Másnap megnéztem,1600 g volt és 43 centi!

Nagyon pici volt,de gyönyörű és egészséges!

Azóta eltelt 5 év,most 19 kg és 116 cm! És hála Istennek és persze a koraszülött osztályon a dolgozóknak egészséges és nincs semmi baja!

Minden rendben lesz,a kórházban tudják a dolgukat!

Szurkolok neked!

Detti

2016. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sógornőm volt így a keresztlányommal. Őt is befektették minden nap infúzió, 2 naponta uh. Végül 38 hétre született 3000 gr-mal.
2016. máj. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!