Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek először védőnőhö...

Holnap megyek először védőnőhöz. Hétfőn állapították meg, hogy 7 hetes terhes vagyok. Milyen vizsgálatokra számíthatok? S ha én tudni akarom előre, hogy mikor milyen vizsgálat lesz a 9 hónap alatt akkor azt elmondja nekem majd?

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kötöltitek a kiskönyvet, megkérdezi milyen betegségek voltak a családban, hányadik magzat stb. Lehet hogy megméri a vérnyomásod és a súlyod. Elvileg az egész gondozási tervet el kell mondania.
2017. jan. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl súlyt kellett bediktálni, megmérte a vérnyomásom, megbeszéltük a családi betegségeket ha van, nézett vizeletet. Első alkalom kb 40 perc volt, mire mindent beírt a kartonra, kiskönyvbe, meg maga a beszélgetés. Nekem adott papírt is, h melyik héten milyen vizsgálatokra számítsak majd. Szegeden így volt a területileg illetékes védőnőnél.
2017. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn amikor először voltam nőgyógyásznál és ultrahangozott akkor nem kaptam képet(bunkó volt a nőgyógyász, meg se mertem szólalni mert kaffogott az egész vizsgálat alatt). Van lehetőség arra, hogy utólag kapjak uh-s képet még a 12.hét előtt?
2017. jan. 26. 08:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kb. 1 óra papírmunka volt, meg súly,- és vérnyomás mérés, és vizeletvizsgálat. Kaptam egy csomó szóróanyagot, abban volt olyan, ami leírta a terhesgondozás menetét a szülésig.
2017. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utólag sztem esélyed nincs képet kapni. Hacsak el nem mész magándokihoz sajnos.
2017. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En mondjuk nem siettem a vedonohoz. Eleget fogsz meg rogton jarni.

Ugy emlekszem kb a 10. Heten mentem hozza eloszor azert h a dokihoz mar kiskonyvvel tudjak visszamenni a kovetkezo vizsgalatra.


Ahogy irtak, az elso alkalom kicsit hosszadalmas, beir mindent, mindenhova, kikerdez, megmer.

Megkapod a kiskonyvedet es en kaptam egy gondozasi tervet is.


Az en vedonom kerte, h minden alkalommal vigyek vizeletet magammal, igy azt is meg tudta nezni, h rendben van-e.

Egyebkent a tovabbi vizsgalatok az egyes alkalmakkor suly es vernyomas meresbol fognak allni.


Nalunk mindig ugy igazitotta a kovetkezo talalkozo idopontjat, h doki utan menjek, hogy tudjam vinni az aktualis uh es egyeb leleteket.

2017. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hasznos válaszokat!!:) az uh-val kapcsolatba azért jövő héten megpróbálkozom, édesapám kórházi dolgozó hátha tud intézni valamit!szurkoljatok,nagyon örülnék egy korai képnek:))))

Mindenkinek kellemes babavárást:*

2017. jan. 26. 08:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész uh-ra bárhova, akkor van esélyed képet kapni. Az előző vizsgálat képeit nem mentették el. Én egyékbént magánrendelésen sem kaptam, de a telefonommal lefényképezhettem a monitort. Van, ahol adnak ingyen vagy pénzért.
2017. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nekem adtak egy listát a vizsgálatokról mindjárt az elején.
2017. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Bízom benne, hogy valahol kapok:))
2017. jan. 26. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!