Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyetemista kismamák hogyan...

Egyetemista kismamák hogyan is működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Másodéves hallgató vagyok, jelenleg levelező tagozaton, 20 hetes kismamaságom miatt. Említették, hogy igénybe tudom venni a diplomás gyedet, egészen onnantól miután megszületett a pici, addig hogy betőlti a második életévét. Valaki aki igénybe vette segítsetek légyszíves, hogyan is működik ez az egész? Pontosabban a folyamat érdekelne, mert kaptam papírt a kormányablakból amit odakell adni az egyetemnek hogy kitöltsék. De hogy ezután mi következik, vagy hová és mikor kell/lehet benyújtani hiába olvastam utánna mindehol mást találok. Valaki ha leírná részletesen hogy mivan az sokat segítene. Köszönettel egy eslőpicis kismama♥️

2020. dec. 12. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a diplomás gyed nappali tagozatos hallgatóknak jár.
2020. dec. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy évem megvan nappalisként. Így sem jár? Azért érdeklődöm. Van egy ismerősöm, aki ugyanúgy egyetemista, levelező szakos és kap valami támogatást a gyerkőcre havi szinten csak sajnos nem tudom mi ez. :/
2020. dec. 12. 08:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ennyire nem vagyok képben vele. Szerintem érdemes lenne egy telefont megejteni a Magyar Államkincstár felé. Ők biztos tudnak ebben segíteni.
2020. dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"a gyermeke születését megelőző két éven belül államilag elismert felsőoktatási intézményben – a külföldi állampolgárok számára hirdetett, idegen nyelven folyó képzés kivételével – teljes idejű képzésben legalább két félév aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik"

"teljes idejű képzésben"

A levelező nem az. Akkor tudod igénybevenni, ha a gyermek születése előtti két évben volt az a bizonyos két aktív féléved. Erg nem mindegy mióta vagy levelezőn. Ha teszem azt Jövő májusban szülsz, akkor a 2019 máéjus és a 2021 május közötti két évet nézik, így az idő alatt kell meglennie az aktív nappaalis féléveidnek. Mikor szülsz? Számolj onnan vissza két évet. Beleesik a nappali képzés MINDKÉT féléve? Ha nem, akkor sajnos nem leszel jogosult, mert a levelezőn folytatott képzés után nem jár, lévén nem teljes idős.

2020. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. Válaszoló a mostani évet halasztom, az első évem teljesen megvan nappalin, és áprilisra vagyok kiírva. Szóval ha az előző két félév számít akkor az nappalis, beíratkoztam levelezőn, idén szeptemberben de nem kezdtem bele. Egy hét után kb passziváltattam magam.
2020. dec. 12. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Így járni fog, mert akkor ha jól tévedek a két aktív nappalis féléved 2019 szeptemberétől volt ez év nyaráig, 2 szemeszter és ugye ha áprilisban szülsz, akkor 2019 áprilisától a szülésig eltelt időszakot nézik, ebbe meg pont beleesik. Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!
2020. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló!

Nagyon szépen köszönjük, mind a segítséget, mind a jó kívánságot. Sokat segítettél!! :)

2020. dec. 13. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!