Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyetemista kismamák! Halasztá...

Egyetemista kismamák! Halasztás esetén a biztosítás megszűnik?

Figyelt kérdés
Most jutott eszembe, hogy a TB-t akkor most nekem külön kell befizetni, vagy egy félév halasztásnál, mivel ugye hallgatói jogviszony még van, fizeti az egyetem utánam?
2011. febr. 23. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fizeti. A passzív félév az csak annyi, hogy a jogviszonyod megmarad, de semmi olyan juttatást nem kapsz, amit diákként kapnál. Tehát se TB, se diákigazolvány, se semmi.
2011. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A TB-t viszont mindenképp fizetni kell, mert egyrészt büntetnek, ha észreveszik, másrészt a baba miatt úgyis járnod kell mindenféle vizsgálatra. Lehet kérni az OEP-től, hogy csekket küldjenek minden hónapban.
2011. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha gyesen vagy, nem kell tb-t fizetni, próbálj meg egyébként nem halasztani a baba miatt, utolsó év szept-ben szültem, és azt az évet egyéni tanrenddel csináltam, 4es lett a záróvizsgám így is
2011. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én is egyéni tanrendet szerettem volna, de sajnos nekem erősen gyakorlati jellegű a képzés, a tanárok nem igazán voltak hajlandóak beegyezni abba hogy én ne járjak be szemináriumra:S Március végén születik a babám, akkor csak addig kell fizetni a TB-t?
2011. febr. 24. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!