Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki végzős egyetemista v. fősulis és május-júniusra van kiírva?

Figyelt kérdés
Hogy oldja meg a vizsgákat? Én május végére vagyok kiírva és hát a vizsgaidőszak is nagyjából akkor kezdődik. Nem tudom, hogy mit csináljak. Szeretnék most végezni. Szerintetek meg lehet ezt így valahogy oldani? Vagy inkább halasszak? Aki hasonló helyzetben van kérem adjon valami tanácsot!
2010. jan. 21. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én május 13-ra vagyok kiírva és juniusban államvizsgáznék.

A döntést még egyenlőre nem hoztam meg,megkérdezem a tanulmányi osztályt,hogy milyen lehetőségek vannak ebben a helyzetben!Ha lehet akkor én a félévemet be szertném fejezni és csak az államvizsgát tolnám el egy kicsit!

Sok sikert neked és boldog babavárást!

2010. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem államvizsgázom még, csak félévet zárok majd, de így is lesz 10 vizsgám. Ja, május 14-re vagyok kiírva. Hát úgy tervezem, hogy június végéig tolom a vizsgákat. Ha meg az sem fog menni, akkor kérek augusztusra halasztott vizsgákat. Tudom, az államvizsgát nem lehet tolni. Szerintem egyelőre készülj úgy, hogy levizsgázol mindenből. A végén még mindig dönthetsz máshogyan, és állítólag orvosi igazolást elfogadnak az iskolák, szóval a befizetett pénzed nem veszhet el (mert gondolom nálatok is kell fizetni a vizsgáért).
2010. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy szigorlat és az államvizsga van hátra a pécsi egyetemen, de nagyon rendes mindenki velem (tanárok, TO-s néni) így szinte bármit megengednek. Igaz ez már másoddiploma és levelező, de szerintem iskolája válogatja, hogy mit lehet és mit nem. Én a helyedben megkérdezném a tanárokat, hogy a vizsgáimat letehetem-e előbb, az államvizsga meg mehet a következő szemeszterben. Így túl vagy a nehezén és mégsem lesz lelekiismeretfurdalásod, hogy nem a picivel törődsz...mert nekem sokszor ez van mikor tanulok :(

36 hetes kismami

2010. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én június 25-ére vagyok kiírva. Az államvizsgám június közepe-vége felé lesz. Szóval azt eltolom legalább egy félévvel, de szerintem inkább egy évvel. A sima vizsgákaz pedig megpróbálom előbbre hozni, illetve mivel levelezős vagyok beadandókkal helyettesíteni. Kíváncsi leszek, hogy állnak majd hozzá a tanárok. (Egyébként nekem is másoddiploma, nem létszükséglet, hogy meglegyen, így "ráérek tologatni". Mondjuk jobb lett volna a megszokott kis csapattal zárni, de a baba mindnennél többet ér!!! :-))
2010. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is most államvizsgázom. Most írom a szakdogát, a gyakorlatomat már korábban megcsináltam, úgyhogy lesz egy szabad félévem ezzel nem lesz gond. 5 tantárgyból kell államvizsgáznom, elvileg májusban kezdődnek a vizsgák, és én július 1-re vagyok kiírva. Szóval megbeszélem a babával, hogy előbb nem jöhet ki, fóleg, hogy pénz nagyon nincs tehát jó lenne minél előbb dolgozni, de legalábbis munkát keresni. Remélem nagy hassal majdcsak nem vágnak ki, de akkor lehet, hogy ott rögtön megszülök. :-) Ráadásul, ha az 5 ből csak kettőt csinálok meg az hiába mert elveszik, tehát ha minden kötél szakad akkor is 3at meg kell csinálni. Para
2010. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Május 11-re vagyok kiírva és június 3-4 vagy szeptember 3-4 az államvizsga. Természetesen szeptemberben megyek. Ezt a félévet megcsinálom és még hátra van a szakdoga is. Nekem is másoddiploma.
2010. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én június első 2 hetében fogok vmikor szülni, és akkor lesz 2 államvizsgám... most írom az utolsó szakdolgozatomat (1 már készen van)... vizsgám nincs már... háát hogy leállamvizsgázom-e az majd kiderül.. ha június 20ig hajlandó bennmaradni, akkor igen... úgy készülök, h államvizsgázom... aztán max tolom.. egy évig a baba miatt úgysem megyek hivatalosba dolgozni, szóval nem fog annyira hiányozni a diplomám (első diploma)
2010. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat. Amúgy első diploma lenne és már egy félévvel így is eltoltam.Május 20-ra vagyok kiírva. Szóval a vizsgák előtt meg lesz a baba. lehet, hogy megpróbálom megbeszélni a tanárokkal, hogy levizsgázhassak előbb. mint a vizsgaidőszak. Az államvizsga meg július elején szokott lenni, de az már csak egy nap lenne. Azt valahogy meg tudnám oldani. De a félévi vizsgákat jó lenne még az előtt letenni, hogy megszülnék, mert utána már nem tudok elszabadulni itthonról.

Köszönöm még egyszer a tanácsokat!

Boldog babavárást Mindenkinek és sok sikert a vizsgákhoz!

2010. jan. 21. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!