Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van egy nagyon fiatal, alig...

Van egy nagyon fiatal, alig 20 éves ismerősöm. 2 év alatt 3 abortusza volt eddig, most is terhes, de nem tudja megtartani a babát? Többi lent

Figyelt kérdés
MIndig kérdezi, hogy tudná elvetetni a terhességeit, tb-je sem mindig rendezett. Párkapcsolata van. De azt hiszem, nem valami jó kapcsolat, anyagilag sem állnak toppon, jelenleg a gyerek szüleinél élnek. Sajnos nagyon elhanyagolt, tanulatlan közegből származik. Valószínűleg a fogamzásgátlás sem keresztülvihető. Mit tegyek, hagyjam rá? Vagy próbáljak neki felvilágosítással segíteni? Nem rossz neki ez az egész? Nagyon sajnálom, mert különben egy nagyon kedves kiscsaj, hogy lehetne neki valahogy segíteni anélkül, hogy beleszólnék annál jobban az életébe, hogy megmondom neki, hol van a rendelő meg hol adnak felvilágosítást a támogatásokról? Ami nem is biztos, hogy járna neki? 39N

#abortusz #fiatal ismerős #gyermekvállalási támogatások
2020. dec. 15. 18:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%
Itt egy válasz se fogja előre vinni a helyzetet. Ez az ő élete, úgy éli, ahogy akarja. Ha annyira zavarná a dolog, az első abortusz után jobban figyelt volna a védekezésre, de amint írod ez nem történt meg, tehát nem tudsz, tudunk vele mit csinálni.
2020. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem fizettess be vele egy havi tb-t, vagy kérelmezze az önkorinál, aztán nyugodtan fogd kézen és vidd el az sztk-s nődokihoz fogamzásgátlásért. Spirál lenne jó, mert az tartós, nem kell külön figyelni rá. És nem baj az, ha aktívan segítesz neki ezt intézni. Ha már gyerekkorában nem foglalkozott vele senki, hogy önálló legyen, tök jó, hogy most legalább te törődsz vele. Magától nem figja tudni elintézni.
2020. dec. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha elèg jòban vagytok, felajànlhatod, hogy veszel neki òvszert vagy tablettàt. Ha nem elèg fegyelmezett a hasznàlatukhoz, akkor ràbeszelheted spiràlra vagy depóinekciòra.
2020. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálom. Sajnos igaz, hogy nem foglalkoztak vele a szülei...a spirálról mit kell tudni egyébként, biztonságos a használata fiatal korban? Én elköttettem magam külföldön,előtte pedig hormonálisan és óvszerrel védekeztem- Évek óta nem probléma nekem ez, így nem is vagyok naprakész annyira a témában- a segélyezésről baba esetén mit érdemes tudni? MIre lenne jogosult és milyen munkaviszony szükséges hozzá?
2020. dec. 15. 20:37
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Spiràlnak is megvannak a maga veszèlyei, erős vèrzèst, hangulatingadozàst okozhat, -ezek közepesen gyakori mellèkhatasok- àtszùrhatja a mèhet -ez nagyon-nagyon ritka. Ez sem 100%-os megoldàs, ritkàn ìgy is összejön a baba, vagy kiesik a spiràl-ez is borzasztòan ritka. 100x jobb megoldàs, mint a rendszeres abortusz. A nemi betegsègektől viszont nem vèdi meg.
2020. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%

Remélem félreértettem valamit, de mintha te azt szeretnéd hogy megszülessen ez a gyerek. Na ez borzalmas ötlet. Ha eldöntötte hogy abortuszra megy akkor arra ne próbáld rábeszélni hogy ezt a terhességet tartsa meg, mert nem a te dolgod, nem rád nézve lesz úgy életre szóló következménye. Van az a mondás hogy más f*szával verni a csalánt - na ezt nem kéne csinálni.

Védekezésben ha elfogadja, vagytok olyan kapcsolatban hogy segíts, megpróbálhatsz segíteni hogy a negyedik terhesség ne jöjjön létre. Ha nem vagytok olyan viszonyban, hagyd rá. De a gyerekvállalásra ne vedd rá, nem az a jó megoldás.

2020. dec. 16. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Fizess ki neki egy spirált. Kb. 10 ezer forint és 5 évre meg van oldva a védekezése, ha már ő nem képes rá.
2020. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy megtartaná, ha stabilabb anyagi helyzetben lenne. Ennél fogva nincs semmi baj azzal, hogy természetesen én is inkább ebben segítenék neki inkább, minthogy az abortusszal kapcsolatos teendőkben eligazítsam (különben ez is megtörtént). Ugyanolyan horerejű későbbi következményei lehetnek egy folytonos abortuszra mászkálásnak is, mint a gyerek megszületésének. Nem gondolom, hogy egészséges ilyen gyakran kaparásokra járni. Ha később sosem lehet gyereke, az is rossz hatással lesz a későbbi életére.
2020. dec. 16. 16:08
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereket nem fogsz tudni eltartani helyette. Annyit tudsz tenni, hogy a legolcsóbb fogamzásgátlást biztosítod a számára, ami a spirál. Ugyanis nem gondolom, hogy a te dolgod lenne havi szinten 2-3 ezer forintokat fizetni a tablettáért, vagy havi ki tudja hány ezret gumira, amit aztán vagy használnak, vagy nem. (Leginkább nem.)
2020. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha sikerül közvetlen kapcsolatot kialakítani vele, akkor fogd meg és vidd el nőgyógyászhoz, és ha lehet, rakjanak fel neki normál spirált. Sajnos ezt neked kellene megfinanszírozni, ha nem akarod tétlenül nézni... még mindig jobb, hogy elveteti, mintha megtartaná és szülné a nyomorba az újabb éhezőket.
2020. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!