Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Muszáj GYES-re menni szülés után?

Muszáj GYES-re menni szülés után?

Figyelt kérdés
Home office, nem a vírus miatt, hosszú évek óta. Ha nehéz is lesz a gyerekkel, tudok olyan segítséget kérni a munkámban, hogy határidőre továbbra is kész lesz minden. Német cégnek dolgozom, de Magyarországon élek, nem szeretnék GYES-re menni. Ez megoldható?
2020. dec. 16. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor születik a gyereked? Csak mert először csed van, az 168 nap ami kötelezően megjár és csed alatt nem lehet dolgozni. Aztán utána van a gyed a gyerek 2 éves koráig, a gyes csak azután jön. Gyed alatt már vissza lehet menni dolgozni.
2020. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Nem kötelező igényelned a Csedet, ha inkább dolgoznál, mehetsz egyből gyesre is. A Csed/gyed csak lehetőség.
2020. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még csak 12. hétben vagyok, de szeretném előre látni.

Ohh, az jó, ha csak lehetőség. Köszi!

2020. dec. 16. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy 6 hét szülési szabadságot kötelező kivenni, de ezt megkezdheted már a szülés előtt is. De amúgy meg ha igényelsz csedet, ami 24 hét, ha ez lejárt, utána gyed mellett dolgozhatsz is (akkor is igényelheted a gyedet, ha csedet nem igényeltél).

Az első 1-2-3 hónapban szerintem amúgy az ember örül, hogy él, nemhogy még a laptopot is bekapcsolja, de majd meglátod, mire lesz energiád.

2020. dec. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Én is inkább óvatosságra intelek, térj vissza erre a kérdésre, miután megszültél, és eltelt vagy két hét.
2020. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!