Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kaphatom meg varandosan...

Hogyan kaphatom meg varandosan is tb-támogatást?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és nincs munkám. Tudom hogy lehet fizetni a tb-t, de hasznosabb lehetőséget keresek ennek megoldására. Valóban lehet kérni az önkormányzattól hogy fizessek a tb-met? Mivel várandós vagyok, állítólag nagy rá az esély. Ez az egyik variáció amit hallottam. A másik amit hasznosabbnak találok hogy hogyan találok olyan 6 hónapos képzést, amit amíg tart a képzés, addig kapok minimálbért, beszamitjak a nyugdíjba (tehát olyan mintha dolgoznek), és kapom a tb-t is. Hol találok ilyet? Kellemest a hasznossal, ugye. Nem vág földhöz 8 ezer havonta félre ne értsétek. De ha valóban vannak ilyen szakma tanulási lehetőségek, és valóban van esély hogy az állam finanszírozza a tb-met, akkor miért ne éljek vele? Szóval légyszíves segítsetek. Nagyon fontos lenne. A szakmas dolognak ha tudnátok segíteni benne jobban örülnék, akkor már olyat választanék amiben itthon is tudok dolgozni valamennyit a baba mellett. Segítségeteket előre is köszönöm. Kellemes éjszakát nektek :)

2021. jan. 14. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
😂😂😂😂😂😂 vedd ki a kezed a biliből!
2021. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Munkaügyi központok szoktak szervezni ilyeneket, állami pályázatokból szokták finanszírozni. Ritkábban és kisebb volumenben civil szervezetek is, én pl. úgy 7-8 éve egy alapítványnál dolgozva segédkeztem ilyen képzések szervezésében. Azt nem tudom, hogy jelenleg vannak-e ilyen programok, elsősorban attól függ, hogy van-e rá állami finanszírozás kiírva.
2021. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
az a szomorú, 1-es, hogy biza tényleg létezik ilyen... és ezzel ugye megint kiket támogatunk?!..
2021. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha nincs munkád, akkor jelentkeztél a munkaügyi központban, ahol mindenről felvilágosítottak.
2021. jan. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyi központban kapsz felvilágosítást. Gondolom ráérsz, menj be és kérdezd meg.

Mondjuk ha nekem nem lenne keresetem, földhöz vágna havi 8 ezer ft, tehát lehet van esély, hogy méltányossági alapon fizetik a GYES-ig.

2021. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!