Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TB fizetese varandosan?

K.sz1995 kérdése:

TB fizetese varandosan?

Figyelt kérdés
Juniusban allambizsgaztam, nyelvvizsgam meg nincs meg. Oktober 31.-ig van jogviszonyom az egyetemmel, azt olvastam a TB december 15.-ig jar. Babat varok es marcius kozepen szulok. A kerdesem az lenne, hogy decembertol marciusig nekem kell fizetnem a TB-mer vagy hogyan mukodik? Nagyon szepen koszonom a segitseget! Szep napot!

2019. júl. 19. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. ha nincs munkaviszonyod és nem is lesz (így esélytelen), akkor neked kell fizetned a TB-t.
2019. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. :)
2019. júl. 19. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Oktober 31.-ig van jogviszonyom az egyetemmel


NEm így van. A jogviszonyod megszűnt, amikor államvizsgáztál. A diákigazolványra vagy jogosult október 31-ig, majd ezt követően még 45 napig áll fenn az eü szolgáltatásra való jogosultságod.

ÉS írok privit :)

2019. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezd meg a NAV-nál, hogy pontosan meddig van ellátásod. Egyébként utána fizetned kell magad után, ezt a NAV-nál tudod intézni.
2019. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom én is a Nav-ot, de elég felhívni őket telefonon, ha van ügyfélkapud. Ha nincs, akkor ajánlom, sokkal egyszerűbb az ügyintézés, és még az orvosi dokumentumaidat is meg tudod nézni.
2019. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenhol december 16ot irnak. Mivel a fiakigazolvany lejartatol 46napig jar. Ez biztos.
2019. júl. 21. 10:22
 7/7 A kérdező kommentje:

Mar latom mit irtal,felreertettem ne haragudj. :)

elvileg gyed alatt is jar tb ellatas. Gondolom akkor a fiplomas gyed alatt is. Tudsz errol valamit? :)

2019. júl. 21. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!