Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszűnt a munkahelyem és...

Ha megszűnt a munkahelyem és már lejárt az álláskeresési járadékom is, akkor 12 hetes várandósan milyen támogatásra számíthatok?

Figyelt kérdés
Sajnos a munkahelyem megszűnése után nem találtam új állást, viszont kiderült, hogy babát várunk. Elmentem álláskeresési járadékra, ami lejárt. Nem hinném, hogy most már találnék állást, viszont a férjem fizetéséből nem tudunk megélni, úgy hogy én egy fillért sem keresek sajnos:( Így ráadásul TB-re sem leszek jogosult, de ha még azt is a férjem fizetéséből kellene állnunk, nem tudom hogy tudnánk megoldani, mert a hiteleket és a számlákat sem tudjuk rendesen fizetni, mindig vannak elmaradásaink. Olyan jó lenne, ha lenne valami megoldás. Hatalmad öröm a kisbaba, már nagyon vártuk, csak arra nem számítottunk, hogy ilyen helyzetbe kerülünk és így viszont nagy aggodalom is, a megélhetés miatt...
2009. nov. 16. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem maximum segélyt kaphatsz, ill. valami rémlik, hogy talán már szülés előtt is el lehet menni gyesre, de lehet, hogy hülyeséget beszélek. A TB járulék fizetése meg kötelező, ha nem fizeted, megbüntetnek. Az önkormányzatnál lehet érdeklődni olyan szempontból, hogy úgy tudom, hogy vmi minimális egy főre jutó jövedelem alatt nem kell fizetni TB-t. De valami irreálisan alacsony az a jövedelemhatár... :S Azt hiszem, hogy ha az egyik fél már minimálbért keres, akkor már fizetni kell.
2009. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a helyi önkormányzatnál próbálkozz, ott felvilágosítanak, mire vagy jogosult. Nagyn változó, attól függ, hol élsz. Pl lehet, hogy csak a TB-d fizetik, lehet kapsz segélyt is stb.
2009. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia én is igy voltam,menj be a polgiba jogosult vagy szoc segélyre amiböl fizetik a tb-d de ez csak 28500ft aztán alanyi jogon kapsz majd gyest meg családit meg egyszeri anyaságit.a szocsegélyhez kell a munkanélküliböl egy igazolás h onnan nem kapsz járadékot.remélem tudtam segiteni egy 1 hós kicsifiu anyukája
2009. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Önkormányzattól függ hogy adnak e valamilyen segélyt, szerintem mindenféleképpen próbáld meg, mert olyan is van hogy a tb-det ők fizetik. Ha megszülsz utána kapod a gyest, illetve a családi pótlékot és az egyszeri anyasági támogatást.
2009. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló, akkor is kaphatok ilyen segélyt, ha a férjemnek van bejelentett fizetése, ami brutto 150.000Ft körül van?
2009. nov. 16. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
14:03-as vagyok hát... akkor nemhiszem h kaphatsz,mert ugy van hogy nem haladhat meg egy bizonyos összeget de azért kérdezd meg mert lehet beleszámolják a kiadásaitokat,esetleg hiteltörlesztéseket, és a maradékot osztják el.Nekem csak éllettársam van nem bejegyzett igy egyedülállonak vettek.
2009. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor mindenesetre megpróbálom az önkormányzatnál, hátha mondanak valami jót...
2009. nov. 17. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!