Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg gyesen vagyok. 02....

Jelenleg gyesen vagyok. 02. 15. -évig. Jön a második babám így 16. átol veszélyeztetett terhesség miatt Tp. en leszek. Mit kell leírják a cégemhez? Miket kell tartalmazzon a levélnek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 29. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Először is kell kérned a fizetés nélküli szabadság megszüntetését. Majd ezután tudsz tappenzre menni.


Hivatalosan 30 napja van erre reagálni és vissza enni téged aktív állományba, majd másnaptól lehetsz táppénzen.


Amit te itt kitaláltál, za csak akkor fog működni ha a cég addig ezt jóváhagyja.

2021. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1es vagyok


Levél példa


Tisztelt xy (főnök, HR manager)!


Kérem 2021. februar 15.-től fizetés nélküli szabadságom megszűnteteset.

Február 16.-tol veszélyeztetett terhesség miatt, szakorvosi ajanlasra nem tudok munkába állni, így tappenzen kívánok lenni, melyhez a szükséges igazolasokat csatolom.


Üdv

Xy


Keltezes


De ahogy írtam hivatalosan 30 napja van reagálni, de általában hamarabb szoktak

2021. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Akkor ha betartja a 30 napot akkor akar el is kuldhet a gyes utáni időszakban?
2021. jan. 29. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivek másnaptol tappenzen vagy, így elvileg nem,mert az véd és a terhesség is.


Csak akkor kuldhetne el, ha tényleg munkába akarnál állni

2021. jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Szerintem akkor sem küldhetné el, hiszen ismét terhes, ezáltal védett.
2021. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, ha nem lenne terhes, csak simán vusszamenne Gyes lejártát követően
2021. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!