Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Decemberi szülésnél hogyan...

Decemberi szülésnél hogyan alakul a csed, gyed az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

12 éve van folyamatosan munkaviszonyom, mellette több helyen is van biztosítotti jogviszonyt keletkeztető megbízási szerződésem (projektmenedzser).

Az lenne a kérdésem, hogy ha májusban munkahelyet vàltok, már várandósan, akkor hogyan alakulna egy december 1-i szülésnél a csedem, gyeden. Miből számolnák? Táppénzre csak szeptember 1-től mennék.


2021. febr. 12. 11:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Ti nem olvastok? (akinek nem inge...)

Írta, hogy ismerős venné át, aki feltételezem, tud(ni fog) a terhességről, így nem kell a próbaidő miatt aggódni.

2021. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen, a próbaidő miatt nem kell aggódnom, tudni fog a terhességről!
2021. febr. 12. 13:56
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ha jóban vagytok azt beszéld meg hogy magasabb bruttóra jelentsen be, mégha nem is ad annyit mert abból fogják számolni a járulékaidat
2021. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: az ismerős semmit nem fog adni, a kérdező fizeti majd a járulékokat. Kiskapu, hogy dolgozni se kelljen de a pénz is jöjjön.
2021. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ha én fizetem a járulékot, hogy jön nekem a pénz?! Egyébként hidd el, 12 éven át befizettem annyi tb-t, hogy nem ingyen adják nekem az ellátásokat, nem a semmire szülök, se nem pályakezdő nem vagyok! A rosszindulatot máshol légy szíves, egy értelmes kérdést raktam fel, bizonyára nem én vagyok az egyetlen aki szülés előtt váltana, a rèszletszabályok érdekeltek volna.
2021. febr. 12. 18:55
 16/22 anonim ***** válasza:
De akkor mire vagy kíváncsi? A lényeg hogy munkaviszonyba legyél amikor mész szülni. Ha magad után fizetsz az nem jó. Rendes alkalmazottnak kell lenned és akkor a bruttódat megkapod. Azt értsd meg hogy hiába dolgoztál te 20 évet akár ha pont akkor mikor szülni mész nem vagy munkaviszonyban ugyanazt kapod mint aki sose dolgozott. Én is hasonló helyzetben voltam, csak én külföldön dolgoztam 1 évet és gyorsba kerestem gyerekvállalás elött egy munkahelyet ahol rendes alkalmazottként bejelentenek. Pl annak is utánanéztem ha pl vállalkozó vagyok akkor is alig kapnék valamit
2021. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Jaj Istenem! Munkaviszonyban leszek mindenképp, értsd meg! Azt kérdeztem miből számolják az ellátásokat ilyen esetben, amikor munkahely váltás van szülés előtt, konkrét dàtumokkal segítve azt, aki ért hozzá!
2021. febr. 12. 19:13
 18/22 A kérdező kommentje:

“Decemberi szülésnél hogyan alakul a csed, gyed az alábbi esetben?“

Konkrétan ez a kiírt kérdés!

2021. febr. 12. 19:14
 19/22 anonim ***** válasza:
Mindig abból a munkaviszonyból számolnak amiben éppen vagy. Előzőt nem vesznek figyelembe. Az új munkahelyeden kell legalább 120 napnyi figyelembe vehető munkaviszony. A táppénz nem lehet alapja. Egészen pontosan ellátásnak ellátás nem lehet alapja. Tehát 120 napot konkrét munkával kell töltened. És ennek a 4 hónapnak az átlaga adja majd a csendet illetve gyedet.
2021. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ha nincs meg a 365 nap az új helyen, de a 180 nap igen, amiből mondjuk 120 nap jövedelemmel ellátott, akkor abból ját a csed?
2021. febr. 17. 06:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!