Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Annak aki Gyesen van adnak...

Annak aki Gyesen van adnak babavárót?

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyesen vagyok még 1,5 évig. Szeretnénk felvenni babavárót a házunk felújítása miatt.

Nekem a "jövedelmem" a Gyes,a férjem viszont dolgozik.

A kérdés hogy a Gyest beleszámolják-e a havi nettóba vagy egyszerűen csak a férjem fizetését?

Gyermeket alapból tervezünk 3-4 éven belül,viszont ha esély van kihasználnánk ezt a pénzt.


Illetve még annyit szeretnék kérdezni hogy melyik bank a legjobb szerintetek? Mert olvasom valahol több a feltétel valahol kevesebb és egyszerűbb az ügyintézés.

Jelenleg mik a pontos feltételek? Valaki vett mostanában fel? Ha igen ez hogyan zajlott? Köszönöm ha valaki válaszol.


2021. febr. 15. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, miért olyan nehéz beírni a keresőbe, hogy "babaváró hitel feltételei", rengeteg oldal foglalkozik ezzel részletesen, ott mindenre egyben választ kapsz.


Nincs olyan, hogy valahol több a feltétel, valahol meg kevesebb, ugyanis központilag előírt feltételek vannak, max. abban tér el a dolog, hol mennyire tartanak hitelképesnek a saját belső rendszerük alapján.

2021. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a gyest figyelembe veszik-e, de tekintve az összegét, nem hiszem, hoyg nagy különbség lenne. Ha vagytok 3-an, az egy főre +/- 9 ezer, ha csak a férjed fizujára nem adják meg, akkor szerintem ezzel együtt se fogják.

Mi múlt hónapban vettük fel a Raiffeisennél, mindkettőnknek ott van számlája. Egy hétfői napon igényeltük, csütörtökön jött az értesítő, hogy elbírálták, következő hétfőn aláírtuk, és szerdán a számlánkon volt a pénz.

2021. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézik, de nem ezen fog múlni. Ha csak ezzel érnétek el a minimum elvárt összeget, akkor biztos nem adják meg.
2021. febr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem nezik, most jartunk korbe tobb bankot is. A Raiffeisennel mar az tappenz sem szamit, amin szulesig vagyok. Az sem merdekli oket, hogy a CSED-em kb 700ezer Ft lesz fel evig, es hogy a GYED is maximum, tehat 170 ezer Ff koruli utana masfel evig. Kicsit kitolas ez igy, mert a kismamaknak szinte semmilyen ebvetelet nem kalkulaljak be, hiaba pont a gyerekvallalast szorgalmazza ez a hitel.

Roviden: kismama jovedelmét csak akkor számítja szinte az osszes bank, ha még a bérét kapja. Ha mar tappenz, vagy CSED, GyED, GYES, azt nem..

2021. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első, a további feltételt igaz rosszul írtam de ugy értem egyes bankoknál változó az életkori határ (nőknél) illetve BAR lista stb. És milliószor beírtam a keresőbe de ezerszer jobb a tapasztalatokat olvasni mint azt a sok sablonszöveget.


Többi válszolónak nagyon köszönöm,a gyes nélkül is bőven elérjük a minimumot. Mi is a Raiffaisen banknál gondolkodunk talán ők a legjobbak. Állítólag mindennek megfelelünk de meglátjuk.


Köszi mindenkinek a segítséget.

2021. febr. 15. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyedem van, ami nem 30ezer (vagy nem tudom mennyi a gyes), hanem 140.. ezzel is kiröhögtek. Mivel férjemnek a jövedelme eleg volt, az enyémmel nem számoltak.
2021. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
4es: azért nem fogadják el, mert hiába lesz 700 ezer a csed, az csak fél évig jár. Nekik ezt követően is nézni kell, hogy tudtok-e fizetni. Mi OTPnél vettük fel és beleszámít amit kapok, de nyilván ott is belekalkulálják, hogy nemsoká 170 ezres gyedem lesz, azt követően meg gyes. Ha még ígyis megfelelünk , akkor megadják.
2021. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Utólag válaszolok. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.

Megkaptuk a teljes összeget,számolták a Gyest és a családi pótlékot is szerencsére, raiffaisen szóba sem jött nálunk mert ők illetve a K&H a "legkeményebb" bankok úgymondva.


Sajnos neten nem érdemes még kalkulációt sem kitölteni mert ott azt írta 6,2 milliót kapnánk,de a bank megadta a teljes 10 milliót, igaz 3 bankot jártunk körbe és tényleg nem mindegyiknél ugyanazt nézték első soron.

2021. febr. 26. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!