Hogy járok legjobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Június közepétől vagyok a munkahelyemen, előtte is volt munkám. 8 hetes veszélyeztetett terheskent vagyok itthon vérzés miatt 2 hete. Úgy terveztem hogy az 5.honapig legalább dolgoznék de így nem enged az orvosom, fekudnom kell. Meddig maradhatok így tappenzen illetve mikor igényeljem a csedet? Október 11re vagyok kiirva.


2021. márc. 3. 09:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Elore is bocsi, hogy eekezet nelkul irok, de igy gyorsabb :)

En tarsadalombiztositast tanulok es ott mondtak, hogy CSEDet akkor igenyelhetsz ugye ha az elmult 2 evben van 365 biztositott napod, ami nem kell hogy folyamatos legyen. A CSEDet tudtommal szules elott mar igenyelheted, ugye kerheted ugy hogy a szules varhato idopontja elott 4 hettel kezdjek folyositani, vagy a szules napjatol. Es akkor ha most elintezed akkor mar le lesz a gond rola. Egyebkent utolag is kerheted ha elfelejtened, asszem 6 honapig visszamenoleg folyositjak. Tappenze annyi idore mehetsz amennyi ideje a munkaltatodnal dolgozol, kiveve ha 1 evnel tovabb vagy, mert akkor nincs meghatarozva, hogy annyi nap tappenz jar, amennyit biztositott voltal (legalabbis ezt tanitottak) szoval mivel pontos napokat nem tudok hogy hogy es mennyit dolgoztal igy nem tudom pontosan meddig jar a tappenz neked. Egyebkent a CSED kerelemmel egyutt beadhatod a GYED kerelmet is es akkor egy uttal le lesz a gond mindegyikrol, es ha lejar a CSED automatikusan folyositjak masnaptol a GYEDet :) de meg nem volt ilyenben tapasztalatom mivel 20 eves vagyok, csak ezt tanitottak :D remelem nem mondtam nagy hulyeseget :D

2021. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen a csendes részt tudom csak azt nem hogy ha nincs annyi bedolgozott napom amennyit tappenzen leszek akkor mi történik?
2021. márc. 3. 10:17
 3/16 A kérdező kommentje:
Csedes * :D
2021. márc. 3. 10:17
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg annyit tennék hozzá a történethez hogy nem szeretnék visszamenni erre a munkahelyre. Legfeljebb másik településen a cégen belül, de kétséges hogy lesz e a közelben mert koltozu k a fővárosból vidékre.
2021. márc. 3. 10:18
 5/16 anonim ***** válasza:
Ugy tudom annyi nap tappenz jar amennyit ledolgoztal, de ha csak par nap hianyzik a tappenz vege es a szules kozott szerintem a csedet kerd a leheto leghamarabbi idopontban es akkor igy atfedik egymast. De amugy ha lesz is hogy par napig nem kapsz tappenzt szerintem akkor sincs semmi csak annyival kevesebbet kapsz majd abban a honapban, de ezt lehet meg kellene inkabb kerdezni az egeszsegbiztositotol nehogy ferrevezesselek
2021. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
A munkahely az mar teged nem erint, nem fogsz szulesig valoszinu visszamenni, utana a picivel otthon leszel, gyes mellett meg ha akarsz elmehetsz dolgozni mashova, de lehet gyed mellett is bar ez nem biztos, azt majd most fogjuk venni :D de szerintem lehet amugy sem tudnal visszamenni mivel mas betolti a helyed, sokan vannak ugy hogy vissza akarnak menni de mar nem tudnak.
2021. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, annyit lehetsz táppénzen amennyit már dolgoztál az adott helyen de max egy évet. Vagyis simán kihuzod szülésig. Ami kérdés, hogy hogy éri meg... te már a 100% csedre leszel jogosult. Ezt október 11 előtt 28 naptól igenyelheted. Tehát szept végétől. Vagy addig maradsz táppénzen és a szüléstől. Igazából attól függ. Ha a tp több mint a GYED lesz akkor nem éri meg hamarabb igényelni a csedet. Ha a GYED több lesz mint a tp akkor megéri hamarabb igényelni.
2021. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6 GYED mellett is lehet dolgozni. A gyermek 6 hónapos kora után lehet dolgozni úgy, hogy ellátás is járjon és munkabér is.
2021. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért merült fel bennem a kérdés egyébként mert voltam tavaly tappenzen a nagylanyommal kB 3 hetet és így viszont nem hiszem hogy megvannak a napok. De szerintem akkor elmegyek szülés előtt csedre. Ha így sem jönne össze akkor a munkáltató kerhetek hogy adjon ki pár nap szabadságot?


Egyébként szuper válaszokat kaptam, nagyon szépen köszönöm!

2021. márc. 3. 11:24
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom pont ki tudod húzni a tappnezt a szülésig kB.


CsED-t tudod igényelni hamarabb, de nem csak úgy létezik, hogy 28 nappal előtte vagy szülés napjától, lehet szülés kiirt napja előtt 14 naptól is pl.


Érdemes lenne szakembert megkérdezni, pontosan mennyit lehetsz táppénzen, mert ha véletlenül 1-2 nap hiányzik, akkor akár a jogosultság is elveszhet.


Ezen tud sigiteni a szabadság. Főleg, ha nem oda akarsz vissza menni.

(akkor nem ajánlott kivenni, ha utána oda mész vissza és kell a szabi a bölcsi, ovi beszoktatásra


Még egy:semmiképp se mondj fel a Gyes végéig!!! Nem tudhatod hogy alakul, ha véletlenül lenne még 3.baba, akkor felmondás esetén elvész minden....

2021. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!