Segitetek, kerlek? Sosem voltam meg ilyen szituban es senkit nem tudok megkerdezni. Hogyan jarok a legjobban?

Figyelt kérdés

Sajnos nincsen magyar billentyuzetem, ezert elnezest. Elore szolok, hogy nem vagyok buta, google a baratom, stb, de nekem konkret otlet kellene.

Adatok: a szamitasba vett 180 napban, szules (es szulesi szabadsag) elott a bruttom 650.

Van mar 2 iskolas koru gyermekem, most 14 hetes terhes vagyok.

A ferjem bruttoja 350.

A csaladi adokedvezmenyt en kapom a 2 gyerekem utan, most igenyeltem a magzat utan is. (a ferjem nem az apjuk, de a 3. babanak igen. Az exferjem nem vesz igenybe semmit a 2 gyerek utan.)

Kerdeses dolgok:

CSED-et januartol szeretnek igenybe venni, ha jol tudom, ez fel evig jar. Mennyi lesz az osszege a csaladi adokedvezmennyel es a csaladi potlekkal egyutt?

Egyaltalan igenyelhetem en mindharom gyermek utan majd az adokedvezmenyt?

Vagy a ferjem igenyelje?

A nem sajat gyermeke utan is igenyelheti?

A GYED mennyi lesz, ha en megyek gyedre, csaladi potlekkal es adokedvezmennyel egyutt?

Mennyi lesz, ha a ferjem megy GYEDRE?

Mikor, es hanyszor lehet "cserelni" gyedet?(en fogok otthon maradni az elejen, de lehet, hogy 1 ev utan atvenne a ferjem a gyedet es en visszamennek dolgozni.)


2019. aug. 12. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy a GYED maximalizálva van, ott nem fog számítani a 650 ezres bruttód. 156 ezret kapsz kézhez. A többit nem tudom.
2019. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
A csed alapja a bruttó fizetéses kb 85%-a és nincs felső határa, csak szja-t vonnak belőle, járulékokat nem. A gyedből vonnak járulékokat is és még van határozva a maximuma. A családi adókedvezményt már most igénybe veheted 3 gyerek után, ha az orvosod ad igazolást, hogy betöltötted a 91 napot. A férjed a két nagyobb gyerekre akkor tudja igénybe venni a kedvezményt, ha hivatalosan egy háztartásban élnek. Ha az egész adókedvezményt az szjaból nem tudod igénybe venni, a járulékokból is lehet. Gyerekenként bruttó 220000 Ft a kedvezmény 3 gyerek esetén, ezt megosztva is igénybe vehetitek, pl 2 gyerekre te, 1-re férjed, vagy 400000 Ft kedvezményt Te, a maradékot férjed veszi igénybe. Ez esetben érdemes segítséget kérni az igénylő lap kitöltésénél. A gyedet átadhatjátok egymásnak. A fel nem használt adókedvezményt a következő évi szja-bevallásban visszaigényelhetitek.
2019. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
A csed alapja a Fizetés 70%a,nem 85%!!! De csak ha Azon a munkahelyen, ahonnan szulni mesz van legalabb kb 10 havi munkaviszonyod. Különben a minimal ber alapjan szamoljak.
2019. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!