Mennyi gyerektartás jár?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne ha csak államilag 42ezerre számíthatok mindennel együtt a gyermekem után (egyszerusitett foglalkoztatassal dolgoztam 3evet ami utan sajnos semmit nem kapok tervezett baba egyutt vallaltuk de terhesseg alatti megcsalasok miatt lett vége) apuka mennyi gyerektartást köteles minimum fizetni? Magánvállalkozó bejelentett jövedelmével nem vagyok tisztában de autó van a nevén illetve 100+rezsis albérletet fizet és szeret dicsekedni azzal hogy mennyit keres és hogyan üzenetben bizonyíthatóan . 50-60ezer az ami elég lenne a mai vilagban ,hogy minden alapszukseglete meg legyen a picurnak és a késöbbiekben se érje semmi miatt hátrányos megkulonboztetes.
2021. márc. 14. 11:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
73%
20-25 körüli összegre számolhatsz.
2021. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
84%
A "picurnak" nem lesz elég havi 40-60 ezer, most szólok.
2021. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nincs általánosan meghatározva, hogy mennyi minimumot kell fizetni.


Első körben megnézik, hogy ti meg tudtok-e egyezni a tartásdíj összegében, ha nem, akkor a bíróság fog dönteni.


A bíróság mérlegeli, hogy mennyi a szülők jövedelme, milyen a helyzetük és mi a gyermek igénye, gyermekek száma.


A hivatalos, bejegyzett kereset számít, figyelembe veszik őt az albérletet, az autó megléte nem számít.


A kereset megindítása előtti egy évnyi jövedelmet veszik alapul és 15-25%-ban határozzák meg a tartásdíjat. (Nyílván ettől el is térhet)


Szóval ez összetett dolog, először próbáljatok közös nevezőre jutni.

2021. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
42%
A tartásdíj alapvetően a gyerekkel felmerülő költségek felét fedezi, így próbálják meghatározni, tehát nem azt nézik, hogy te mennyiből tudsz kényelmesen heti egyszer elmenni fodrászhoz, körmöshöz meg szoliba.
2021. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
55%
Nem fognak több gyerektartas megállapítani, mint ami a te jövedelmed a gyerekre. Nevetséges is lenne, nem gondolod? 20-25 lesz a max.
2021. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
80%
1 éve 1 gyerekre,40 ezret határozott meg nálunk a bíróság,300.000ft-os bejelentett munkahelyére. Ettől jóval többet keres,de ezt nem bolygattam.
2021. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

2 es igentudom összesen havi 100ba van a kicsi tapasztalom.Én kapok 42-t akkor neki 58 at kellene hozzaadnia.


4es még jóhogy csak fodraszhoz jarok felevente nem vagyok plazacica tipus semmi műdolog a picsa koromtol rosszul vagyok es mint irtam k tervezett baba ezert varom el h ugy tegye hozza a reszet ahogyan azt annyira hangoztatta eddig.Természetesen mind a kicsire megy.


Lehet h megtudunk egyezni ,mert szereti a gyerekét csak a pénzt sajnálja rá ami igen szomorú tekintve , hogy nem esne nehezére besegíteni ha már így a nevelésből kiesett .


Hasonlo helyzetben lévő ismerősnek 40ezer minimumot mondott a jelenlegi ügyvédje mivel 80bol lehet ugy ahogy mindent megadni tekintve hogy peldaul egy nem kotelezo oltas 6 hetesen kapásból 20ezer ...érdekelt hogy ez valóban reális e.

2021. márc. 14. 14:18
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

"igentudom összesen havi 100ba van a kicsi tapasztalom.Én kapok 42-t akkor neki 58 at kellene hozzaadnia."


Hehe, mókás vagy. Ez nem így működik. Te a 42-t nyilván magadra is költőd, hiszen ez gyes és családi, nincs munkád, bevételed, ebből élsz a gyerekkel.

2021. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ez nem így működik hogy neked mennyi kene. Sőt... ha ilyen alacsony az eletszinvonalad, apuka el is perelhetik ha nagyon akarja. Bár persze csecsemot nehéz, de ha ennyire minimál a szint, nem lehetetlen.

Amit megitelnek, az a legtöbb esetben max 30-35. Mivel a bejelentett keresetet nézik ez lehet kevesebb is. De egyéb tényezők is játszanak. Pl van e másik gyereke is (gondolom nincs). Stb stb. Azért ez nem úgy megy, hogy Jajj világ életemben nem dolgoztam normálisan, szülök egyet és tartom a markom. Neked is hozza kell tenned a magadét. De ez az összeg, meg ha a 40-et meg is kapod meg mindig édes kevés bármire. Miből akarsz élni? Meg hol? Hogyan?

2021. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
8as hazakoltoztem a szuleimhez akik fedezik az en koltsegeimet minden teren amig felev utan ujra munkaba nem allok . Amirol nem tudsz ne beszelj .
2021. márc. 14. 14:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!