Mennyi gyerektartás jár?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne ha csak államilag 42ezerre számíthatok mindennel együtt a gyermekem után (egyszerusitett foglalkoztatassal dolgoztam 3evet ami utan sajnos semmit nem kapok tervezett baba egyutt vallaltuk de terhesseg alatti megcsalasok miatt lett vége) apuka mennyi gyerektartást köteles minimum fizetni? Magánvállalkozó bejelentett jövedelmével nem vagyok tisztában de autó van a nevén illetve 100+rezsis albérletet fizet és szeret dicsekedni azzal hogy mennyit keres és hogyan üzenetben bizonyíthatóan . 50-60ezer az ami elég lenne a mai vilagban ,hogy minden alapszukseglete meg legyen a picurnak és a késöbbiekben se érje semmi miatt hátrányos megkulonboztetes.
2021. márc. 14. 11:23
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
9 van jo anyagi helyzet mindent meg tudnank adni a csaladommal es eddig is megadtuk a gyermekemnek tobb mint 400ezerbe volt eddig a szules es a kelengye fogadott orvossal szultem stb. Apuka egx forintig meg nem mozdult.
2021. márc. 14. 14:46
 12/41 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti van félretett pénzem is mint irtam dolgoztam 3 évet és mivel édesanyam leszitthon nagyszuloi gyeden en feleves ha elmult vissza tudok menni dolgozni muszakvezetokent dolgoztam havonta eleg jol kaptam es fogok is kapni. Nem arrol van szo h egyedul nem tudnek barmit is megadni a gyermekemnek .
2021. márc. 14. 14:49
 13/41 anonim ***** válasza:
84%

Na ez így legalább biztosítja neked, hogy nem tudja elperelni. Ez egy jó hír. Viszont nagyjából maximum a bejelentett jövedelme 20%-ra számíthatsz. Ami ha minimálbérre van bejelentve (gondolom) akkor 29000 Ft. Mondjuk. De azért ez reális is. Mármint 60 ezerből kijon egy gyerek alapszukseglete. A többi azért luxus, amire ha nem telik, ne akarj költeni. Szoval ez nem úgy működik hogy en kitalálom hogy 200-at akarok költeni a gyerekre és elkezdek 100-at követelni.

Meg többmilliós fizetés esetén is 70 ezer volt a legmagasabb gyerektartas, amiről valaha hallottam.

2021. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
De ha már a szája nagy volt az edesapanak és igergetni nagyon tudott ideje lenne ezeket bevaltani eleg baj hogy ra valoszinuleg csak anyagilag szamithat majd a gyerekunk holott o volt oda leginkabb hogy legyen es ez nagyon szomoru hogy tudatlanul itelkeztek egy felelossegteljes edesanya felett. Nem a semmire lett vállalva és en buszke vagyok arra h a tortentek ellenere nem hagytam el magam es teljes mertekben jo anya tudok maradni es biztositani mindent minden teren egyedul is.
2021. márc. 14. 14:52
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nem fogsz anyni tartásdíjat kapni, nyugodj meg. Akkro sem, ha anyadek fizetnek mindent.

2021. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Hat mondd meg neki. Béla szeretnek 50.000-et kapni. Ha belemegy és aláírja akkor annyit fogsz. Ha nem, akkor amennyit a bíróság megítél. Ennyi.

És ne haragudj, de nem vagy felelősségteljes. Akkor lennel az, ha úgy vallaltal volna gyereket, hogy csedre jogosult legyél. Persze ahhoz egy-két évet kellett volna normálisan dolgozni. Így most gyakorlatilag a saját szüleid tartanak el titeket. Azért ez nem felelősségteljesség. Ettol meg lehetsz jó anya, a kettő nem feltétlen függ össze... de azért en nem lennék nagyon büszke magamra a helyedben, mert nem nagyon van mire. A szuleidre legyél büszke, mert ok jó emberek.

2021. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm 13as akkor lehet jobban járok ha inkabb vele beszelem meg negyszemkozt minthogy kerjem a gyerektartas megallapitasat.
2021. márc. 14. 14:58
 18/41 anonim ***** válasza:
86%

13!


Nem fognak több tartásdíjat megítélni mint ami az anya jövedelme. Az, hogy otthon él és eltartják éppenséggel ellene szol: képtelen önállóan eltartani magát és a gyereket.

2021. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Szerintem még mindig jobb vagyok mint azok az anyak akik soha egy percet nem dolgoztak mert hazasodnak es csak az apara vannak utalva aki ha aztan megunja a csaladosdit lelep az anya meg kapkodja a fejet hogy hol legyen takarito hogy ne vegyek el tole a gyerekeket mert még csak normális elet vagy munkatapasztalata sincs .Lehet nezni igyis .
2021. márc. 14. 15:02
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Nos, konkrétan magadat írtad le ebben a kommmentedben, de ne zavarjon. Egy percet sem dolgoztál, hogy csed járjon, az apára voltal utalva, aki megunta a családosdit és lelépett. Most kapkodsz, és pasid helyett anyadekkal tartatod el magad.
2021. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!