Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Alkalmazottként dolgozom a...

Alkalmazottként dolgozom a saját vállalkozásunkban. Megéri-e elmenni táppénzre?

Figyelt kérdés

9 hetes kismama vagyok, minimálbérre vagyok bejelentve a saját vállalkozásunkban, mint alkalmazott. Mivel járnánk jobban anyagilag ha megemelnénk a bérem és papíron tovább dolgoznék még, hogy később jobb GYES-t, GYED-et kapjak vagy menjek el táppénzre? Pénzügyileg hogy lenne a legjobb a vállalkozásnak? Táppénz alatt milyen költségeket, járulékokat kell fizetni utánam?

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 21. 10:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Van ismerős aki 3xosára emelte a járulékfizetési és állítólag visszajött többszöröse. Persze ez az ő elmondása nem tudom mi igaz belőle.
2021. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
10 tehát mi a problémád? Megbeszelted a könyvelővel és választ kaptál. Ennyi a sztori. Szerintem az a tanács, hogy fordulj szakemberhez nem bunkosag. Vagy en most Kis Marika azt mondom a kérdezőnek, hogy ne menjen táppénzre úgy jár jobban ő elhiszi, aztan lehet nem is. Hat ennek aztan lenne értelme. De legalább kedves vagyok, nem? Vagy épp lehet csak egy mezei troll... gondolkodjunk már kicsit.
2021. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de aki képben van az esetleg adhat tanácsot és lehet segítőkész. Ha meg nincs képben akkor ne írjon ide semmit a kioktatás helyett. Őszintén, milyen információt hordoznak ezek a kommentek? Semmit, ellenben bántó. Inkább ne legyen 1 komment sem mint 10 ilyen paraszt.
2021. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
13 de mi a bántó abban, hogy ne hagyja magat valaki arctalan tanácsokkal esetleg megvezetni, ahelyett hogy megker egy tényleg szakértőt???? Ez volt a példám lényege. Valaki itt névtelenül kiadja magat bárminek, ad egy szar tanácsot és a kérdező meg megszivja. Hat en kerek elnézést.
2021. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanilyen paraméterekkel vagyok bejelentve mint amit a kérdező írt, szakértőtől van a véleményem. Ráadásul leírta, hogy egyelőre nem tudja a saját könyvelőjétől megkérdezni. Te mit tudsz felmutatni a nagy pofádon kívül? ☺️
2021. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15 azt tudom felmutatni, hogy te is lehetsz akar csak egy hatalmas troll is. Ennyi. Itt ezen az oldalon ezt nem lehet megmondani. Mint latod 11 pont mást mond, mint te. A könyvelő-vállalkozó viszony egy bizalmi viszony. Ha ő tanácsol valamit, azt fogom tenni. Te meg egy arctalan senki vagy, aki azt mond amit akar. Meg akkor is, ha éppen nem hazudsz. De ezt a kérdező nem tudhatja és itt cca 3 évnyi bevételéről beszélgetünk... Szoval sertegethetsz de kettőnk közül en teszek jót a kerdezovel, ha azt mondom továbbra is, ne rad hallgasson hanem arra a szakemberre aki eddig is intézte az ügyeiket.
2021. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es! Nagyon köszönöm a hasznos információt és a segítőkész magatartást!

Sajnálom, hogy ilyen sok a rossz indulatú ember itt, valóban ha nem tud hozzászólni értelmesen inkább lapozzon tovább, ahelyett hogy elkezd sértő választ írni...ilyen romlott világban élünk sajnos...

2021. márc. 21. 21:46
 18/18 anonim ***** válasza:
62%

"hogy mindenképp az éri meg jobban, ha nem megyek táppénzre, ugyanis a táppénznél a fizetnivaló növekedik viszont amit kapsz az egyre csökken."


Ez éppenséggel pont nem igaz, mert a táppénzhányad mindig kisebb mint a munkabér után fizetendő, a tp pedig nem csökken. ;)

A teljes számítás viszont jóval bonyolultabb hogy egy gyakoris kommentben bárki is leírja, mivel 2 évnyi különböző mértékű bevételt kell összehasonlítani a költségeivel.

2021. márc. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!