Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan működik várandósság...

Hogyan működik várandósság alatt az adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a férjem is felvehetné-e? Csupán azért, mert nekem nincs munkahelyem. Az első gyereknél nem tudtam, hogy van ilyen.


"Az igénylés leadása után a munkáltató már a következő hónaptól érvényesíti a kedvezményt, és az igénylő magasabb fizetést kap. "


A magasabb fizetést ki fizeti ki? A főnökök nem hiszem, hogy még jutalmaznák a gyerekeseket magasabb bérrel.



2021. márc. 23. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A férjed igénybe tudja venni.


Nem kerül plusz pénzbe a munkáltatónal, annyi, hogy azt az összeget nem a nav-nak, hanem a férjednek utalja.


Az első gyereknél nem tudtad... Tehát akkorar egy gyerek van és most várod a másodikat?

2021. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de most néztem hogy csak akkor jár, ha össze is vagyunk házasodva, mi meg nem vagyunk. Remek, akkor csak az a gyerek számít, aki házasságban fogant.
2021. márc. 23. 10:19
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Úristen...
2021. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De hát akkor is. Csak utólag kell visszaigényelni
2021. márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok.

Azért írtam, hogy a férjed igénybe tudja venni, mert azt írtad, hogy a férjed... És igen, csak akkor a férjed, ha össze is vagytok házasodva.


Magzati adókedvezményt valóban csak az anya vagy a házastársa tudja igénybe venni havi érvényesítéssel.

Azonban ez az összeg nem veszik el, jövőre az adóbevalláskor az apa igénybe tudja venni egy összegben visszamenőleg a havi 10.000 forintot. (vagy ha a magzat a második gyerek, akkor 40.000-t)

2021. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, valóban azt írtam, mert mindenhol már azt mondom és írom, mert néha már cikinek tartom, hogy állandóan azt kell mondjam, hogy párom, vagy élettársam és furcsának tartanak, hogy gyerekesek nem kötöttek házasságot. Nem gondoltam, hogy számít ilyen téren a házassági papír.
2021. márc. 23. 10:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor is igénybe lehet venni utólag, ha nem vagyunk összeházasodva?
2021. márc. 23. 10:39
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem szeretnék hu.lyeseget írni de ha bejegyzett elettarsi kapcsolatban vagytok akkor igénybe tudja venni.


De ha rosszul tudom akkor bocsánat

2021. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs bejegyzett, értelme nem nagyon van.
2021. márc. 23. 11:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utólag nem csak házastárs tudja igénybe venni, de ez kiderül abból, amit írtam az #5 válaszban.
2021. márc. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!