Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van olyankor, ha a gyerekem...

Mi van olyankor, ha a gyerekem apja is felvette a gyermekeim után járó adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Januártól szeptemberig ő vehette fel mert nem volt munkám. Szeptemberben mikor elhelyezkedtem, figyelmeztettem, sőt a munkahelyére is betelefonáltam, hogyén veszem igénybe az adókedvezményt, mondja vissza. Azt hazudta hogy megtette. Most pedig nekem jött ki az adótartozás. Mint az kiderült, ő felvette, de nem adott belőle egy forintot sem. Külön élünk, én vagyok a gyermekeim gondviselője.
2021. ápr. 19. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Külön élő szülő semmiképp nem vehetné igénybe. Akkor se ha te épp nem tudod igénybevenni.
2021. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Te vagy jogosult igénybe venni, neki van adótartozása, nem neked.
2021. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szólj neki, hogy adótartozást mutattak ki neked és betelefonálsz a Nav-hoz, ha emiatt van, akkor gondolkozzon, mert megütheto a bokáját.
2021. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Szóltam neki, de tagadja. Ő nem vette igénybe szeptembertől. A munkahelyén a bérosztályon is elmondták és az adópapírján is látszik, hogy megkapta. Vele nem tudok megegyezni. Más módot kell kitalálnom.
2021. ápr. 19. 12:04
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Neked semmi közöd úgymond hozzá, hogy Őt majd hogy rángatja meg a NAV. Nem rosszból írom, tehát nem azért, hogy ne törődj vele. Egy dologgal törődj, hogy ha valóban nem vagytok egy lakcímen, és bizonyítani tudod, hogy Te vagy a gondviselő, akkor a saját jogállásodat igazold a NAV felé, így a Te neved tiszta lesz. A NAV majd intézi vele a többit, vissza kell fizetnie.
2021. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Neked semmi közöd az ő bevallásához. A munkahelyére sem kellene telefonálgatni. Én nagyon csodálkozom, hogy ott válaszoltak neked.
2021. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

3.vagyok

Ok, akkor szóltál neki. Ezek után telefonálj be a Nav-hoz, hogy valami tévedés lehet, és vázold a helyzetet.

2021. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Hogy érted, hogy neked jött ki adótartozás? Ellenőriztek téged?
2021. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

teljesen mindegy, hogy ő mikor vete igénybe. Javítsd a bevallásodat, írd be, hogy egyedül érvényesíted (gondolom, a gyerekek veled vannak, te kapod a családi pótlékot) mind a 12 hónapra (nem csak akkor jár, amikor béred volt).

A NAV ilyenkor első körben az államkicsntártól kér infót, ha azonos adóízonosítójú gyerekre többen vették igénybe, ők pedig leigazolják, hogy te vagy a jogosult, fizetheti vissza a kedvezményt.

2021. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

"Januártól szeptemberig ő vehette fel mert nem volt munkám. "


Ez egy nagy tèvedès. Külön èlő szülő nem jogosult az adókedvezmènyre akkor sem, ha a másik szülő nem tudja igènybe venni.

Szóval ő egèsz èvben jogtalanul vette fel.

Te pedig az adóbevallásban egèsz èvre èrvènyesíteni tudod, amíg az adód ès járukèkaid engedik.

Menj be a nav-hoz, vidd a szüksége papírokat, ès segítenek neked, hogy töltsd ki a bevallásod.


Az apa meg majd szèpen visszafizetni a jogtalanul felvett összeget. Azt majd a NAV intèzi, nem neked kell vele harcolj.

2021. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!