Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan èrdemes, hogyan illik...

Hogyan èrdemes, hogyan illik intèzni a 2.gyermeket, ha már nem megyek vissza az előző munkahelyemre?

Figyelt kérdés

Most tölti a kisfiam a 2. èvèt. Gyes alatt szeretnènk vállalni egy második gyermeket. Az első terhessèg vègèn más városba költöztünk, így szóltunk a cègnèl, hogy valószínűleg már nem jövök vissza. Ekkor közös megegyezèssel szerződèst akartak bontani, amibe nyilván nem mentem bele.


Nem akarok inkorrekt lenni, nem tudom így mennyi költsèggel járok a cègnek, de gondolom csak egy minimális papírmunkával, a juttatásokat az állam fizeti. Vèlemèny?


2021. máj. 11. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát először is, nem tuti hogy össze is jön a baba sajnos.

Mi is úgy terveztük, hogy ahogy az 1et betölti belevágunk, hogy mire kettő lesz a fiunk szülessen a tesó. Fiunk első hónapban összejött, mi naívak ebben bíztunk. 9hónap alatt estem teherbe, el is vetéltem. Utána is kellett idő hogy összejöjjön a baba. 2év 10hónap lesz köztük. Több 1 évvel mint gondoltuk.


De ha mégsem így lenne, egyből sikerülne. Én tuti azt csinálnám, levélben megírnám a cégnek, hogy szeretném kérni a fizetetlen szabi megszüntetését (levélbey legyen nyoma), 1 napra elmennék szabira, majd utána táppénzre.

Míg táppénzen vagy, annak az 1/3-át fizeti a munkáltatód. Engem nem hatna meg, ha már így ki akart "rugni". Azt miután elmész csedre, az után semmit nem fizet utánad.

Ja és ha elmész a picivel táplénzre, megszünteted a fizetetlen szabit, a gyes utána is jár 3éves koráig.

2021. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Úgy illene, hogy keresel új munkahelyet, és onnan mész el szülni. De nyilván nem fogsz/akarsz, akkor viszont az egyes hozzászólónak a harmadik bekezdésében van a bevált okosság.
2021. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Kis cég, nagy cég? Amúgy csak a felgyűlt szabit kell kifizetniük, vagy talán valamennyit a táppénzből, ha állományba veteted magad, másnap meg elmész táppénzre, bár akkor a védettséged megszűnik, míg nem leszel újra terhes.


Őszinte leszek, ha már az állam olyen inkorrekt módon intézi a támogatásokat, hogy bármennyit dolgoztam le, akkor is csak úgy kaphatom meg a csedet, gyedet, ha a szülés időpontjában van munkahelyem, akkor lesz*rnám a cég érdekeit.


Jó, mondjuk én dolgozom folyamatosan 18 éves korom óta, ergo 12 éve, amennyiben adót befizettünk a férjemmel, igen jogtalannak tartom, hogy nem kapnám a pénzt, ha a gyerekkel otthon töltött idő alatt valamiért megszűnne a munkahelyem.

2021. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Új cèget nem keresek, az lenne szerintem pont az inkorrekt. Itt sem akarok terhet jelenteni. Viszont ha jól gondolom, gyes alatt fizetès nèlküli szabin vagyok, ha összejön ezen idő alatt a terhessèg, akkor folyamatos a vèdettsèg ès a munkaviszony. Annyit kell esetleg megoldani, ha lejár a 3 èv de mèg van idő a szülèsig ès munkakèpes vagyok, akkor legyen megállapodás a cègnèl ezen időszakra (távmunka vagy fizu nèlküli szabi pl)?
2021. máj. 11. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Csed feltételei (mielőtt felmondasz) :


[link]

2021. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Arra figyelj: ha úgy kérvényezed a fiz nélküli szabit, hogy nincs mögötte ellátás (gyed,gyes) akkor megszakad a biztosításod. Fizetned kell az eü hozzájárulást a navnak és előlről kell kezdened a jogosultsági feltételek megszerzését. Magyarán nem leszel jogosult csedre, se gyedre a második baba után. Vagy úgy kell próbálkozni, hogy gyes lejárta előtt megszülessen a kicsi vagy vissza kell menned dolgozni.
2021. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én maszeknál dolgoztam, 2. terhességemnél papíron bejelentettem a terhesség tényét, kértem hogy vegyen vissza aktív állományba majd tp-re mentem.
2021. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!