Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy működik a táppénz kifizet...

Hogy működik a táppénz kifizetése?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban jottem el táppénzre 9es kóddal. Már 1 hét tp-t leadtam a munkáltatónak. A doki azt mondta két hetente mehetek a papírért. A következőt június 8-án viszem be a céghez. 10.én van fizetés.

Most akkor annyit fognak elszámolni, amennyit leadtam? Szerintem igen, csak erősítsetek meg. 😅 Május 23.ig adtam le, akkor így 3 hét fizum lesz. Júliusban pedig 5 hetet fizetnek majd ki?

Remélem érthető, hogy mire gondolok. Köszönöm szépen!


2021. máj. 27. 18:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogyha 8-án leadom a tp papírt, akkor még elszámolják 10.ig? 😅
2021. máj. 27. 18:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, a minkahelyed kifizetőhely-e.

Az enyém az, nem csak havi 1x utalnak.

Papír leadás után kb egy héttel jön a számlámra a táppenz.

Volt hogy 2 papírt adtam le egyszerre, volt hogy ahogy megkaptam, azonnal.

Első esetben egyben kaptam a dupla összeget, másodikban külön-külön.

Nálam rendszer sincs benne, pl, hogy 5. Én, 18. És 25.én van utalás, hanem a papír leadása után jön pár nappal.

2021. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én munkahelyem nem kifizetőhely. Nekem mindig hó végéig kell leadnom a papírokat (amiből ugye 2 van, mert 2 hetente adják) és akkor az adott havi pakkal megy a könyvelésre. Általában hó közepén szokott megjönni az utalás.
2021. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért a tp elbírálása és kiszámolása nem füttyfene, hogy ezer másik dolog mellett 2 nap alatt meglegyen.


Egyébként kifizető hely a cég vagy nem? Mert enélkül nem lehet rendesen válaszolni. Ha nem az, akkor a cég csak továbbítja a papírjaid (erre 8 nap van) az egbizt osztálynak, ahol elbírálják,számfejtik majd utalják (erre megint csak 8 nap van).

Ha kifizetőhely akkor meg van ahol hó közben is utalnak, van ahol csak fizuval. De nekik is legalább 8napjuk van rá.


Természetesen csak annyit számolnak el, amennyit leadsz.

2021. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!