Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Cseden vagyok. Munkáltatómnak...

Cseden vagyok. Munkáltatómnak kifizetőhellyé kellett válnia a táppénz és csed kifizetéséhez. Megtette, de mivel nemzetiségi önkormányzatról van szó, sajnos a költségvetésből nem tudják ellátásomat megelőlegezni? Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

????????


Dehogy kell kifizetőhellyé válnia, add be az OEP-hez az igénylést.

2016. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak ezért nem kell kifizetőhellyé válnia. Egyszerűen csak továbbítania a megfelelő papírokkal kiegészítve az igénylésed az OEP felé.


Ezt a hülyeséget ki mondta, hogy kifizető hellyé kell válnia? Könyvelő nem mondta, hogy nem kell????

2016. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak csak akkor kell TB kifizetővé válnia, ha 100 főnél több alkalmazottja van. Ha nincs 100 fő az alkalmazottak száma, akkor nem kell. Ebben az esetben az OEP felé kell a táppénzes papírokat továbbítania és ők utalják a táppénzt, nem kell a munkáltatónak megelőlegeznie.
2016. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beadtam az igényt a tbnek még várandósan,de elküldtek,mert két négyórás jogviszonyomból az egyik önkormányzati.Azt javasolták a munk.-nak,hogy váljon kif.hellyé.Most visszafelé mutogat a tb,hogy miért nem ott igényeltem!
2016. jan. 5. 14:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Másodszorra a könyvelő is velem jött,hogy neki mondják el mi a teendő,ekkor már a 39.hétben voltam,Ugyanazt a választ kaptuk,most meg a főnökömnek fő a feje,hogy mit tegyen?
2016. jan. 5. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!