Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van akkor ha megszűnik a...

Mi van akkor ha megszűnik a munkahelyem terhesség vagy csed, gyed alatt?

Figyelt kérdés

Egyelőre nem szűnt meg, csak bezárták az üzletet, ahol dolgoztam, ezzel megszűnt a munkaköröm is, és az már tuti, hogy nem lesz állásom, amikor majd visszamegyek. De a cég egyelőre működik, reményeim szerint fog is, csak másképp. Gondolom, amíg az létezik, nincs nagy baj, de kezdek aggódni, mi lesz, ha esetleg megszűnik egy csőd vagy akármi miatt? Mondjuk a csedem alatt.

Akkor annyi volt? Onnantól csak gyest fogok kapni? Kell, hogy létezzen a cég a teljes csed-gyed alatt vagy akkor is kapom, ha biztosítottként mentem el szülni?


2021. jún. 14. 07:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csedre való jogosultság a biztosítási jogviszony alatt keletkezett, akkor jogosult vagy a gyedre, akkor is, ha közben megszűnik a jogviszony.
2021. jún. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, a csedet és a gyedet egyszerre igényelte meg a cég. Viszont mégis kértek egy külön papírt a gyedről. Ahogy ez le lett adva, meg is szűnt a cég, kaptam végig a gyedet passzív jogon.


Ha megállapítják az ellátást, és utána szűnik meg a cég, az mar nem befolyásol semmit.


Illetve annyit, ha újra terhes lennél, és nem lenne új munkaviszonyod, na akkor járna csak a gyes.

2021. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!