Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Október 4 én lesz a kislányom...

Ginger0123 kérdése:

Október 4 én lesz a kislányom 3 éves, ha 3 éves kora előtt teherbe esek (szeretnénk babát)akkor mi alapján kapok majd ellátást, és mennyit?Többi lent.

Figyelt kérdés
Szülés után megszünt a munkaviszonyom, jelenleg már gyesen vagyok. Amennyiben most terhes lennék gyedet kapnék újra? Ha igen, mi alapján kapnám a gyedet?
2021. jún. 23. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Csak a gyest tudod felvenni utána is, gyedet nem, mert az munkaviszonyhoz kötött.
2021. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor érdemesebb elmenni melózni 1 évet és úgy 2.babát vállalni, és akkor újra rendesen jár csed gyed?
2021. jún. 23. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csed/gyed akkor jár, ha van munkaviszonyod az igénylés pillanatában (vagy azthiszem max 48napon belül szűnt meg).

Mivel ellátás ellátásnak nem alapja, így a lányod utáni gyes, meg elötte a csed/gyed nem számít bele.


Igen, érdemes emiatt 1 évet elmenni valahova.

2021. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2021. jún. 23. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Azért nem "csak emiatt" kellene ám dolgozni menni... Például ne legyél ingyenélő. Dolgozni mindig érdemes. Csak mondom.
2021. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

😂Hidd el nem csak e miatt megyek dolgozni 😂

Kikerültem a suliból már dolgoztam, szülni is munkából jöttem el. Szeretnénk második babát és nem tudtam, hogyan "érdemes" , mivel a 3 évbe bele akartam szülni csak kicsúsztam belőle, és azért kérdeztem rá, mert nem szeretnék INGYEN itthon ülni,de nagy korkülönbséget sem szeretnék a két babám közt.

2021. júl. 30. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!