Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy lehetnék jogosult csendre...

Hogy lehetnék jogosult csendre, gyedre esetleg?

Figyelt kérdés
Megszűnt a munkaviszonyom 07.21.-én, január 30.-rá vagyok kiírva. 371 napom van bedolgozva, ma voltam a munkaügyi központba, bevették a rendszerbe, kaphatok ellátást de nem tudom meddig? Ennyit mondtak hogy jogosult vagyok mert 371 napom megvan, de a munkáltató még nem adta ide a kilépő papírokat, ezért hiánypótlás van. Ha be viszem a papírokat onnantól kapnám a pénzt. De gondolom nem sokáig… munkát már nem hiszem hogy találok 16 hetes vagyok, veszélyeztetett.

2021. aug. 12. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Max 90 napra kaphatsz álláskeresésit.


Hogy szünhetett meg a munkaviszonyod terhesen? Határozott idős volt?


Egyéni vállalkozást indíthatsz. Ha itt megfizeted a járulékokat kaphatsz ellátást.

2021. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Ez engem is érdekelne, hogy szünt meg a munkaviszonyod?!

Vagy keresel hamargyorsan valami munkát, vagy csinálsz egy vallalkozást, annak fizeted a terheit (ami nem kevés), vags még azt tudod, hogy most fizeted magadutan a tb-t, azthiszem 8ezer 1 hónapra. De semmit nem kapsz ez alatt, se táppénz, se semmi... és majd késöbb igenyled meg a munkanélkülit.

Mivel jan 30ra vagy kiirva, a csedet igényelheted jan2-től. A munkanélküli 90naoig jár, szoval oktober közepén megigenyled, ezaltal járhat a csed/gyed

2021. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Arra figyelj, hogy a szülés napján biztosított legyél, mert a gyed csak úgy jár.
2021. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

3!

Cseddel kezd, nem gyeddel, amire ugyan az vonatkozik.

Vagy az igenylés napján biztosított legyen,

Vagy max 42nappal elötte szűnjön meg a biztosítása...

2021. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki a többiek válaszát, hogy a 371 nap ledolgozott idővel csak 37 nap álláskeresési járadékra vagy jogosult.


“ Mennyi ideig folyósítható az álláskeresési járadék?


Az álláskeresési járadék folyósítási idejének számítása során tíz nap jogosultsági idő egy nap járadékfolyósítási időnek felel meg. A járadék folyósításának leghosszabb időtartama 90 nap.”

2021. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Igazából a terhességem bejelentése után meg akartam szüntetni a munkaviszonyom közös megegyezéssel, amit nem írtam alá. Három nap múlva kaptam egy azonnali hatályú felmondást, okok között mindent felsorolt amit lehetett pl. Állandó késés, állandó korábbi távozás, nem megfelelő munkavégzés, tiszteletlen a kollégákkal… stb Ezekre egy bizonyítéka van ez sem 15 napon belül történt, a kollégámmal volt vita helyzet 1 hónapja ami messengeren volt csoportban, a munkáltató akkor írt ott hogy nem szeretne többet ilyen megnyilvánulást, tiszteletlen viselkedést. Bíróságra vittem az ügyet de kérdés még hogy ki lesz a nyertes.határozatlan szerződésem volt.

2021. aug. 12. 14:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem én akartam megszüntetni közös megegyezéssel, hanem ő! Bocsánat, elírtam.
2021. aug. 12. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel pedig munkaügyi bíróságra mennék en is. Nagyon jol tetted.

Sajnos igen, ez nem 2 nap lesz.


A munkanélkülivel tudsz kalkulálni akkor. Igaz az nem lesz valami nagy pénz, de a gyesnél több

2021. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!