Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így kapok majd csedet, vagy nem?

Így kapok majd csedet, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A lányom most 19 hónapos, szeptemberben jött volna a kistestvér de sajnos elvetéltem.

Januárban fogja betölteni a 2 éves korát.

Ugye úgy szerettük volna hogy tp-n leszek a baba szuletéséig de sajnos nem így alakult. Van munkaviszonyom, kaptam 168 napig a csedet, most gyed van, márciusban fogom megkapni az utolsó gyed utalást. Utána gondolom csak GYES jár meg a családi.

Az lenne a kérdésem, hogy ha teherbe esnék, és a gyerkőc 3 éves kora előtt születne meg a második gyermek, akkor jogosult vagyok a csedre vagy nem?

Ha a gyermek 3 éves korát betöltötte, és csak utána születne meg akkor már nem járna a csed?


2021. aug. 30. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha továbbra is lesz munkaviszonyod, kapni fogod a csedet, akkor is, ha már 18 lesz a nagyobb :)

Ha pedig visszamész dolgozni, és 4 éves kor előtt születik a kicsi, akkor megnézik, hogy most több járna-e, mint az elsőre, és a magasabbat fogod kapni.

2021. aug. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha nem jön a kistestver júniusig, akkor vissza állok dolgozni :) de örülnénk ha jönne, nem szerettünk volna nagy korkülönbséget.

De közben megtaláltam, hogy amíg a 4 éves kort be nem tölti, jár a csed, ha van meglévő munkaviszonyom, ami szerencsére van. Csak nekem egy ismeros azt mondta, ha 2 éves kort betölti és nem születik meg a második gyerkőc akkor nem jár nekem a csed. Köszönöm a válaszodat!

2021. aug. 30. 10:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne az ismerősre, hanem a jogszabályra hallgass.
2021. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így van. Azért tettem fel a kérdést, és olvastam utána, koszi!:)
2021. aug. 30. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!