Mennyi ruha kell egy új szülött babának milyen hamar növik ki?

Figyelt kérdés
Anyósomék is az én szüleim is rengeteg ruhát vásároltak a jövendőbeli unokának közel 60 db számoltam rugiból és bodyből egyben és még mi is vásároltunk 20 db mielőtt meg kaptunk volna 50,56,62 méretek fel fogom legalább rá adni egyszer ezeket a ruhákat ? Kocsikabátból is van 6 db 56 és 62 méretekkel .
2016. febr. 29. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennyit soha nem fogsz ráadni. 2-3 hónap alatt max. kinövi. Ennyi nap nincs összesen sem.
2016. febr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jesszusom, ez rengeteg.

50-es szerintem nem kell sok, nálunk a kórházban 53-56 cm-es babák születtek. Az 50-es vagy nem megy rá, vagy 2 hét és kinövi.

56-osból is elég pár darab szerintem.

Nálunk 62-es volt elég nagyon sokáig.

2016. febr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
5db bőven elég mindenből. Kabátból meg egy.
2016. febr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg. Az 56-os méretet kb 5 hetesen nőtte ki a babám. Extrán bukós így sokszor kell öltöztetni de 60 rugi vagy 60 body azért neki is sok lett volna.. vagy összesen 60?

Nem lehet tudni amúgy barátnőm babája nem volt bukós viszont egy pelus se jött be vagy pisi vagy kaki kifolyt, nálunk ugye a bukás, de van baba akit nem kell túl sokat öltöztetni.

2016. febr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ennyi még refluxos babához is sok. 15 rugdalózóból és 30 body-ból állt az első készlet a nyári születésű babánknál, aki refluxos lett, s így mostam heti 2-szer. Ha nem lett volna extrán bukós, akkor jóval tovább tartott volna.

Ő elég sokáig hordta az első méretet. 49 centivel született, de az 50-es nem ment volna rá, mert kerekded volt, rögtön 56-ossal indítottunk, de a reflux miatt lassan hízott, 3 hónaposan váltottunk méretet. Ez azonban nem általános, barátnőmék kislánya 1 hónapig se hordta az 56-ost, pedig ő is 49 centis volt.

2016. febr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Összesen rugival és bodyval vettek anyuék meg anyosék 60 at mi pedig előtte 20 az 80 összesen .Barátnőm volt itt tegnap aztán mondta hogy a felét sem fogjátok rá adni .Én tényleg nem tudom mennyi kell egy babának mivel sem tesóm nem volt sem a rokonságban nem volt még baba .És ezeket a ruhákat el lehet adni ? vagy ezt inkább elajándékozni szokták?Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. febr. 29. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Címkésen (talán) el tudod adni az eredeti árhoz közeli áron, de anélkül még akkor is csak a töredékéért, ha vadonatúj (mert senki se hiszi el, hogy nem használt, a használt pedig nem ér annyit, akkor se, ha újnak látszik).

Az első méretekből az első babások többsége szeret újat venni, később nő csak az igény a használt (olcsóbb) ruhára, amikor minden ruha sorsa ugyanaz lesz pár percen belül (leeszi, összesarazza, kiszakítja).

2016. febr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

és ezek mind újak? mert akkor ez egy vagyon. ez rengeteg. mosógép is van a legtöbb háztartásban. oké, hogy első baba, de talán sejtheted anélkül is, hogy ez túlzás. én tárolni sem tudnék ennyi cuccot az tuti...

én próbáltam már babacuccot eladni, de reménytelen küzdelem legalábbis számomra...

2016. febr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy tűnik ennek ajándékozás lesz a vége ha nehéz eladni nem nincs már cimke meg mert átöblítettem őket és ahogy vasaltam akkor számoltam meg.Igen persze ez mind új nem valóban nem lehetett olcsó.Tárolni tudom múlt héten érkezett meg a bababútora viszont tárolgatni nem sokáig mert felesleges tárhelyünk nem igen van meg nem is szeretném inkább oda adom majd valakinek akik hasznát veszik
2016. febr. 29. 16:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az 50-es úgy 3 hétig volt jó, de az 56-ost 3 hónapig használtuk, vannak kisebb babák is, simán lehet, hogy ki tudod használni, legalább ritkábban kell mosni, úgyis sok baba bukós, meg pelusbaleset is gyakori az elején, legalább nem lesz ezekből gond. Emiatt ne ess kétségbe, ha elfér, jó az ilyen buzgó nagyszülősereg, később is biztos segítenek majd sokat.
2016. febr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!