Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekt.ek mennyi a gyed? És ez...

Nekt.ek mennyi a gyed? És ez elég nek.tek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 18:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 Derjaderja ***** válasza:
66%
17. Azért azt leírnád, hogy jön ki 80 ezerből a kaja és a rezsi már ha a párod és a gyerekek is otthon esznek)?
2021. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
100%

21!

35ezer kb a rezsink.

(10 villany, 10 gáz, 5 víz, 3a net, 3 a tv, 3 a telefonom)

Ferjem a cégnél ebédel, ezt a cég állja.

1gyerek van, sehol nem írtam, hogy gyerekek :) masfél éves, nem szamottevő mennyiség amit eszik.

50-60 megy el kajára havonta, de mint irtam, ennek nem 100%-át, hanem kb csak a 90%át tudom vasárolni az enyémből.

Ja és nem "szemétkaján" élünk, mielött valaki megkövezne, azért odafigyelünk mit eszünk.


17 voltam.

2021. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 Derjaderja ***** válasza:
75%

Nem akartalak semmiért megkövezni, csak meglepően kevés volt az összeg, a mienkhez képest.

De akkor az magyarázza, ha a férjed nem otthon eszik, a gyerek meg pici.

Biztos ügyesebb is vagy, mi ebben nem vagyunk jók.

2021. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
34%

Hiába a lepontozás. Tényleg nem mindegy h mihez szokott az ember. Mi pl ahoz hogy havonta elutazunk a nagyszülőkhöz. Ez + üzemanyag ktg és még elmegyünk nekik bevásárolni is. Az autójat karban kelk tartani, a kopó alkatrészek cseréje, olaj csere stb. Ha 2 autó van a háznál akkir szibte havonta van kiadás rá.

Azt is megszoktuk h havonta félreteszünk a gyerek jövőjére. Na ez egy gyereknél "csak egy 20as volt eddig" de az ikrekkel az már 60 ezer ft.

És a nem luxus dolgoknál is megy a pénz rendesen. Havi tápszer adag a 2 kicsire 15 ezer, pelus 15e körül. Vitamin, gyógyszer 10e, ruha (a cipőket kinőtték tavasz óta, kell másik. Párja 5-15e ftig) és igen megszoktam h nem 3 hónapot spórolok egy caros cipő vásárlás előtt. Mert mindig volt spórolt pénzem. Ami most nincs.

Igen lehetne takarékoskodni h gyalog járunk, vagy nem megyünk a mamáékhoz, kissebb összeget félretenni nekik stb. Ha muszáj lenne meg is tennénk. De nem az, tudjuk h ez most egy átneneti dolog.

És nem szeretnénk a megszokott életszínvonalunkból visszavenni

2021. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 Derjaderja ***** válasza:
31%

Én 3 felnőttre (1 cukorbeteg, 1 inzulinrezisztens), 1 ételallergiás nagy kutyára, 2 kisgyerekre, plusz ha jön, akkor egy kamasz fiúra (párom fiára) főzök.

A kutya husi pl havi 20 körül van.

2021. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem mire pontoztok le.

Én tavaly kaptam a csed, gyes és 2 csp-t ami 100 ezer sem volt. Most a gyed és 2 csp (a gyes már lejárt) 120 ezer kb, ebből fizetjük a 30-35 ezer rezsit, telefonszámlát,az én tb-met, férjemnek az egyéni vállalkozóit illetve részletre még egy évig mosógépet,hűtőt (havi 10-10 ezer) erre el is megy amit kapok.

Férjem fizetésből van a kaja, pelus, gyerekeknek ruha, gyógyszer, oltások, az utazása munkába (mert maszek nem állja) és a kaja amit vesz magának.

Nagy nehezen és nekünk lemondasokkal ki lehet jönni így aki kap 150-170 ezret azok szerintem nagyon szerencsések és ha épphogy kijönnek az inkább azért van mert magas az elvárásuk.

16-os voltam

2021. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
66%
#16, 26. Nekem nem magasak az elvárásaim. Felsoroltam, hogy az én gyedemből mit fizetünk. Ebből semmi olyan nincs ami nekem extra lenne. Egy része hitelre, gyerekre és a nagyobb része a bevásárlásra megy el, plusz ha belefér akkor csekket is fizetünk belőle. És azért én is mindenből próbálom az akciósat keresni vagy ami olyan abból saját márkásat (pl nekem nem derogál tescos wc papírt használni a Zewa helyett, tescos túró rudi a Pöttyös helyett...bár most pont olyat vettem, mert akciós volt). Felvágott, hús, zöldség, gyümölcs, sajt és hasonlónkból azért próbálok normálisakat venni nem a legalját.
2021. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam azt h nem mindegy h milyen életszínvonalon élsz. Nyilván amit megszoktál, azt tartani szeretnéd.

És nem mindegy h havi 200 ezer helyett kapod a 175e gyedet vagy havi 500ezer helyett

2021. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
100%
27# nem neked szólt, hanem azoknak, akik ok nélkül pontoznak le mikor csak leirta én mennyire semmit kapok és más örülhet aki 100 fölött kap
2021. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyesek vagytok azt kell mondjam főleg az utolsó aki keveset kap mégis jól beossza.

Én most látom hogy sokkal ügyesebb is lehetnék.

2021. szept. 9. 16:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!