Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekt.ek mennyi a gyed? És ez...

Nekt.ek mennyi a gyed? És ez elég nek.tek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 18:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem állami céghez mész dolgozni, akkor normális keretek között annyit kérsz amennyit akarsz. Ha 170et kérsz annyit fogsz kapni, ha 230at,akkor annyit. Nyilván 300at màr nem adnak meg. Én egyszer multinàl voltam recepciós és 250et kértem az interjún. Sokallták, de szimpatikus voltam és fel akartak venni, úgyhogy megadták.
2021. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem hitetlenkedem. Egyszerűen elszomorít, hogy ahol én élek ennyire semmibe vesznek ezek szerint a munkaerőpiacon. Én 10 éve dolgozom egy helyen. Alapfokú természettudományi karon szerzett diplomám van, kutatasi asszisztens vagyok, és már sok helyen voltam állásinterjún de egyik helyen sem ajánlották itt nettó 200-220 felett. (Csongrád megye)
2021. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 Derjaderja ***** válasza:
Állami szektorban dolgozol?
2021. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a ceg magyar magánszemélyek tulajdonában van. De a munkáinak nagy része állami egyetemekkel közös kutatási projektekbol all. Sajnos itt mindenki igy keres ezen a szinten. Nyilván egy vezető kutató nem ezt a pénzt kapja nálunk sem, de biztos ha elmennék multihoz többet keresnek. A probléma az, hogy itt nincsenek ebben a szakmaban multik és biztos én is elmehetnek a valamelyik telekommunikációs céghez ugyfelezni, de nem szeretnék. (Tudom.. akkor még ne sírnak a 200nettommal a laborban)
2021. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
Ott sajnos ez van. Én is vidéki vagyok, ezért jöttem Budapestre. Igaz itt az albérlet és a lakásárak is jóval magasabbak. A te szakmáddal itt a duplàjàt kereshetnéd.
2021. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak én meg Pestről jöttem ide és eszem ágában sincs visszamenni. Hát ez van. Az eredeti kérdésre válaszolják. Nem nem jöttünk ki belőle, de a férjem jól keres így végülis nem volt gond.
2021. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
78%
#46-nak: takarító, aztán pénztáros voltam, de már nem fogok a céghez vissza menni, ahonnan eljöttem, mert egy tőlünk 2 órányira lévő telephelyre vettek át, mert ahol dolgoztam hely megszűnt. 1 műszakban szeretnék dolgozni, ha 2 éves lesz a kicsi, irodába fogok menni bérszámfejtőnek, már intézem, folyamatban van. Érettségim van, meg bolti eladó szakmám, azért ahhoz, hogy a maximális gyedet megkaptam, ezek a munkák is elegek voltak, nem kerestem ezekkel kifelyezetten jól, de azért nem panaszkodok, a férjem fizetéséből megélünk, kicsit rakunk is félre belőle, az enyémet amióta dolgozok teljesen elrakjuk, most így a gyed összegét rakjuk el.
2021. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
59%

Nekem az a fura, hogy sokan azt írják "szerencsések" azok, akik maximális gyed-et kapnak. Nem sok köze van ennek a szerencséhez. Nekem pl. hatalmas érvágás volt. Három diplomám van, mérnökként dolgoztam, marha jól kerestünk ketten. Voltunk egyetemisták és friss diplomások is, éltem meg havi 40 ezerből, majd ugráltam örömömben a nettó 150 ezres kezdő fizetésemtől. Most mégis sírva tudnék fakadni, amikor azt látom, hogy a világ legfontosabb "munkájáért" ennyi jár cserébe. Valakinek ez a 170pár ezer forint az egykori fizetésének a fele, ne adj isten kevesebb, mint a harmada. Az persze, hogy panaszkodik. Az, aki addig is kevés pénzből élt meg, annak ez pont nem sokkal kevesebb, így hozzá van szokva, hogy meg kell fontolni mire költ. Persze, hogy örülne a max gyed-nek.

Én valahol igazságtalannak érzem, hogy rengeteget tanultam és dolgoztam, 200 km-re költöztünk a családjainktól és alapoztuk az életünket, hogy biztos körülmények közé érkezzenek a gyerekek. Jól kerestünk, marha sok adót betoltunk a közösbe. A CSED még rendben is van, de a GYED ehhez képest részemről egy arcon köpés. Igen, tudom, kinek mi... Nekünk vissza kellett szoknunk ahhoz, hogy már nem olyan ütemben képződik a megtakarítás, nem tehetünk meg mindent olyan megfontolatlanul anyagi értelemben, mint anno. Gondolok itt akárcsak egy éttermi vacsorára. És nem ment/megy könnyen. De nem vagyunk egyformák. Biztos le leszek pontozva, de van ennek egy ilyen oldala is, én elkényelmesedtem, beismerem és úgyérzem, hogy megdolgoztam érte, hogy elkényelmesedhessek.

Az egyetlen "szerencse" az az, hogy tudatosan készültünk erre az időszakra és gyűjtögettünk direkt, ami egyfajta rendszeres havi juttatásként most forog vissza tőlem, magamnak (egészségpénztárból). :) Illetve a férjem természetesen továbbra sem keres rosszul, szóval persze. Az életszínvonalunk ígysem rossz, megtudunk élni és jut mindenre, amire jutnia kell, de már sokkal jobban meg kell fontolnunk mikor mire költünk. Én januártól tervezek visszamenni dolgozni a részmunkaidős állásomba. Heti 1-1,5 napra némi kiegészítés és szellemi frissen tartás miatt. Ezt meg tudjuk oldani a nagyszülőkkel.

2021. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%

150e körül szoktam kapni. A férjem relatíve jól keres. A hitelt tőle vonják, a közüzemi számlákat és a szolgáltatókat én fizetem, és a vásárlásokat is úgy intézzük, hogy az én számlámat nullázzuk le először (mivel többnyire én intézem a bevásárlást napközben). Így ha az enyémről elfogy, utána használjuk az övét. Tankolásokat (havi 2x18e kb) ő fizeti. Közös kasszán vagyunk amúgy, csak ez a rutin alakult ki.

Ha csak az enyémet nézzük, akkor hó közepére már semmi nincs belőle.

2021. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
84%
140e körül kap a feleségem. Pár éve ez is max volt csak közben már harmadik gyerkőcnél járunk a gyed meg maradt amennyi elsőnél volt. Bőven elég megélni. Nyilván mindig jobb lenne a több, mondjuk 170e esetén +360e/év többlet megtakarításunk lenne.
2021. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!