Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatás jár (majd)...

Milyen támogatás jár (majd) ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED extrán van a férjem a másfél éves fiunkkal.

Márciusra vagyok kiírva a 2. babával, viszont május elejéig (a fiunk 2 éves koráig) jár a GYED extra.

A kérdésem az lenne, hogy március és május között Én igényelhetem a babára a GYES-t?

Illetve ha betölti a fiunk a 2 éves kort, rá gondolom onnantól semmilyen ilyesfajta támogatás nem jár, a babára pedig tudom, hogy fél éves koráig GYES, majd pedig GYED igényelhető


2021. szept. 20. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igényelheted, ugyanis egy szülő veheti csak igénybe az ellátásokat.

Ez 22-es csapdája, ugyanis, az apa nem mehet gyesre a kicsivel, de mivel ő van a naggyal gyeden, így az anya nem tud a kicsire igényelni gyest.

Mivel a gyed jóval több a gyesnél, gondolom attól nem akartok elesni. Akkor pedig addig a kicsire csak a családit és az adókedvezményt vehetitek fel. Mert ezeket az apa is igénybe veheti. Ha lejárt a nagyra a gyed. Akkor a férjed tud a nagyra gyest igényelni, vagy te tudsz 2 gyerekre. Viszont ha szeretnétek, hogy újra az apuka vegye igénybe a kicsit 6 hónapos korától a gyedet, akkor ha te vetted igénybe a 2 gyest, azokat le kel mondanod, és apa igényli a gyest a nagyra, a gyedet a kicsire.

2021. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami még kimaradt, mert látom ez nem tiszta, hogy a gyes 3 éves korig jár.

Aki nem jogosult csedre/gyedre, ők rögtön ezt igénylik, és a gyermek 3 éves koráig jár is. Aki jogosult csedre, gyedre, ő a gyed lejárta után tudja igénybe venni a gyest, ugyanúgy a 3. születésnapig.

2021. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha apuka igénybe veszi majd s kicsire a gyedet, a nagyra hogy tudja a GYESt? Azzal nem kellene otthon maradnia? Bocsi, de így nem tiszta ez a része nekem :/
2021. szept. 20. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Teljes munkaidőben lehet dolgozni mellette. Annyi, hogyha esetleg a gyermek miatt táppénzre kell menni, csak az a szülő mehet, aki az ellátást kapja rá. De mivel te otthon leszel, gondolom ez nem fog érinteni, de jobb tudni róla.
2021. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
A gyermek 6 hónapos kora előtt a gyes mellett sem lehet kereső tevékenységet folytatni!
2021. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!