Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így is kapok CSedet Gyedet Gyest?

HAJNALKAA18 kérdése:

Így is kapok CSedet Gyedet Gyest?

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó,hogy most szeptember 13-án kezdtem el dolgozni előtte itthon voltam a kislányommal Gyesen. Fontos még tudni,hogy a lányom születése előtt nem volt egy munkahelyem sem.

Viszont most szeretnénk bele vagni párommal a kistesó projektbe , természetesen úgy szeretnénk ,hogy szülessen hogy meglegyen legalább 366 nap munkaviszonyom ,hogy kapjak CSedet, Gyedet.

A kérdésem az lenne,hogy az is munkaviszonynak számít,ha már kismama vagyok és táppénzen tartózkodom otthon vagy feltétlen le kell dolgozni az egy évet terhesség nélkül?



2021. okt. 30. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, számít az az idő is amit táppénzen töltesz, de vigyázz! Csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál. Tehát teszem azt, dolgozol 6 hónapot, és aztán elmész táppénzre, akkor csak 6 hónapot lehetsz táppénzen, és a fennmaradó időre vagy visszamész dolgozni, vagy pedig elveszíted a munkád, de akkor ugrik minden munkaviszonyhoz kötött ellátás, és csak az alanyi jogon kapható gyes+családi pótlék illet meg, ami együtt 38 ezer forint kb.

Szóval ne siessetek annyira. Inkább dolgozd le az egy évet, szívesebben is vár vissza a munkahely olyat, aki nem rögtön a próbaidő után megy el évekre.

2021. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy beletegyél a kasszába, mielött kiveszel belőle.
2021. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1#írja..

Annyi táppénz jár, amennyit dolgoztál. Szóval az ne megy, hogy visszamész, dolgozol 1-2hónapot, azt utána terhes leszel és karbatett kézzel ülsz otthon. Ahogy 2#írja, ahhog be is kell tenni, hogy kivegyél...

2021. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukakent 1 éves munkaviszonnyal a hátam mögött nem szoktam másokat megszólni. Nekünk váratlanul jött a baba, kényelmetlenül is éreztem magam a főnököm előtt hogy ilyen hamar ott kell hagynom a munkám, de az, hogy te bő 1 hónapja dolgozol és már jöjjön a tesó... Hát az ilyeneknek én sem adnék az alanyijogon járó ellátások mellé mást. Inkább dolgozz le egy évet és talán lesz hova visszamenj és nem kell azon parázni hogy-hogy fognak kijonni az ellátások és kifog-e
2021. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez durva. Komolyan ennyire nehéz összeszedni azt a nevetséges kis munkaviszonyt hogy tegyél a kasszába? Szros 1 évről beszélünk...

A gyerekeidet is erre fogod tanítani? Munkakerülésre?

2021. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen ledolgoztam volna én is ha lenne munkahelyem. Sajnos csak a fránya maszekok 4 órára jelentenek be és 10-12 órát kell dolgozni. Hogy legyen meg az időm.
2021. nov. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem maszeknál kell dolgozni.
2021. nov. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is maszeknál dolgoztam és csak 4 órába voltam bejelentve mégis meg volt a 365 biztosított napom kedves utolsó előtti válaszoló
2021. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!