Egy tartós beteg gyerek esetében mennyi a kézhez kapott Gyod összege?

Figyelt kérdés
2021. dec. 2. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

147 ezer ft.

Google első találat

2021. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 % nyugdíjjárulék terheli (jelenleg a bruttó 147315). Most megnéztem gyorsan a netbankot, ebben a hónapban elsején kaptam, 132.585 ft-ot utaltak forintra pontosan.

Mivel ugye a minimálbérhez kötött az ellátás és az jövőre emelkedik 200 ezer forintra, így a januári összeg már 180 ezer lesz a nyugdíjjárulék levonása után. Ez az emelt összeg, azaz a januári GYOD februárban fog először érkezni.

Nem központi az utalás, hanem a megyei kormányhivatalok utalják, van eltérés az utalási rendjükben (van megye aki már az aktuális hónap végén utal és akad, amelyik kimaxolja a törvényben meghatározott határidőt), de nem releváns, én Fejér megyei vagyok, nálunk rendszerint hónap első-második munkanapján írják jóvá, postán 2 nappal később érkezik.

2021. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. dec. 5. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!