Segítség!?Csed,gyed,gyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok 35.hetes terhes vagyok első baba.Hozzátok fordulok ezügyben segítségért hátha tudtok segíteni,mert se a védőnőm se a munkáltatóm nem tudja pontosan,hogy is van ez anyukám sajnos nincs már és az ismeretségi körömben sincs baba.Szóval tápénzen vagyok 20.héttől veszélyeztetett terhesként.Azt olvastam,hogy a csedet,hogy igyénybe tudd venni szülési szabadságra kell menned.De ezt mikor és hol kell elintéznem?És a csedet kinél,és hogyan kell megígényelnem majd?22 éves vagyok és állítolag jövőre szja-t nem vonnak 25 év alatt ezt nekem kell jeleznem vagy autómatikusan tudják majd.És meg egy kérdés csed,gyed alatt bíztosítva van a tb?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 20. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy a munkáltató könyvelője ne tudja.

Amikortól a csedet szeretnéd, azzal a dátummal írsz két sort a munkáltatónak, hogy kéred a szülési szabadságod kiadását ettől kezdve, 24 hétre, majd a gyed és gyes idejére fizetés nélküli szabit.

Kitöltesz egy csed-gyed együttes nyilatkozatot, leadod a munkáltatónak, igényelni ő tudja az ellátást. Amikor megszületik a baba, az anyakönyvit is be kell küldeniük, szóval ezt is küldd majd el a munkahelyedre.

Igen, eü szolgáltatásra végig jogosult leszel.

A 25 év meg a születési dátumodból kiderül, nem kell kérni.

2021. dec. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A csed egyenlő a szülési szabadsággal.
2021. dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

2, nem, nem egyenlő.

A csed a szülési szabadság idejére jár, de az egyik egy pénzbeli ellátás, a másik pedig egy munkajogi kategória.

2021. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rosszul tudjátok. Csed a szülési szabi.
2021. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!