Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás gyed vagy határozott...

Diplomás gyed vagy határozott idejű munka 1 évig?

Figyelt kérdés

Óvónőnek tanulok, most kezdenék majd el dolgozni januártól. Határozott időre vennének fel 1 évre, majd utána nem tudni hosszabbítanak -e vagy mi lesz.

Jelenleg utolsó évemet járom az egyetemen. De lehetőségem van dolgozni januàrtól óvónőként, úgy gondoltam ez lenne a legjobb, hisz lesz tapasztalatom és 1 év munka után elkezdenék próbálkozni a párommal.

Szeretnénk egyébként három vagy négy gyermeket.

Azonban nem örülök neki, hogy akármilyen oviba megyek határozottra vesznek fel. :(

Ami nagyon problémásnak hangzik. Nem szerettem volna 1 évre visszamenni dolgozni.

A diplomás gyednek utana olvastam, azzal két gyermekkel is maradhatok munka nélkül.

Nem szeretnék munkakerülő lenni, szeretnék tapasztalatot, de úgy érzem magamat szívatnám, ha elmennék dolgozni és kiderülne, hogy mondjuk nem hosszabbítják meg.

Egy év múlva amint terhes lennék azonban ott szeretném hagyni a munkát, nem szeretnék terhesen oviban dolgozni.:/


Másik problémám, hogy nem tudom tetszeni fog -e ez a munkahely, ahova felvesznek, lehet váltanék, ezt nem tudhatom előre plusz költözésről is beszéltünk a párommal, amiatt lehet fél év múlva munkahelyt váltanék, de akkor újra kezdődik az egy év hatàtozott munka. Ez probléma?


Kérlek segítsetek, olyan bonyolultnak tűnik nekem ez az egész.



2021. dec. 22. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Hyakornokot határozott idejű te vesznek fel (meg amúgy általában is) és közben vagy módosítják vagy lejárat után újat készítenek határozatlanra. (Ha megfelelsz és neked is szimpik.)


A munkával az a baj, hogy jogviszonyból kell menni szülni vagy annak megszűnését követő 42(?) nappal. Persze lehet munkanélkülire menni és akkor kb +3 hónap idő van még.


Ha közben új helyre válasz, akkor ott is egy év vagy tanév végéig szól a szerződés. Az elöző munkahelyen töltött időket beleszámítják a 365 napba.


Azt kell mérlegelni, hogy melyikkel jártok jobban. Illetve, ha babák után visszamész, akkor gyakornokként fogod kezdeni még két évig. (Ha marad a rendszer.)

2021. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Plusz táppénzen addig lehetsz, amennyit azon a helyen dolgoztál előtte. Ha meg van az egy év utána jön a baba és még dolgozol, akkor tudsz tp-re menni a baba születéséig.


Bocsánat, javítok: gyakornoki vizsga után szoktak határozatlanra felvenni embereket.

2021. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, értem. Sajnos nem szívesen várnám meg a két évet.

Lehet fog még változni a véleményem.:(

2021. dec. 22. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!