Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanárként dec.31. -ig van...

Lujza21 kérdése:

Tanárként dec.31. -ig van határozott idejű munkaviszonyom. Most tudtam meg, hogy terhes vagyok. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Az örökös idegesség miatt (nagyon rossz magaviseletű osztályok) nem igazán szeretnék menni dolgozni december után, inkább nyugisabb munkát választanék. Viszont terhesen nem hiszem, hogy felvennének bárhová.

2019. dec. 3. 10:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Elég erős, hogy tanárként itt kérdezgetsz. Ennél kicsit lehetnél határozottabb. Nem szeretném, ha a gyerekemnek olyan tanára lenne, aki egy ilyen egyszerű kérdéssel a gyakori kérdésekben írkálna.
2019. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Tekintve, hogy határozott idejű szerződésed van és az lejár, nagy valószínűséggel nem is fogják meghosszabbítani.

Keress másik munkát (csak lehetőleg ne taníts!). Előző válaszolóval nagyon egyetértek. Én sem szeretném, ha a gyerekemet tanítanád.

2019. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ és kioktatást. Én sem szeretnék tanítani soha többé az életben. Főleg az ilyen okoskodó, ,,segítőkész" szülők gyermekeit, akiknek fogalmuk sincs a pedagógus állásról, csak elvárásaik a tanárok felé. Egyébként ezen az oldalon tiltott lenne tanároknak kérdést feltenni? Csak a kedves szülők tehetik meg?.....
2019. dec. 3. 10:28
 4/18 anonim ***** válasza:
21%

Gondolom nem hiába vettek fel határozott idöre decemberig és nem egy tanévre. Az aki felvett téged sem látta, hogy képes lennél egy évet lehúzni egy iskolában.


Menj el DM-be árut kipakolni, ott senki nem fog idegesíteni.

2019. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Első vagyok. Ez is probléma, ahogy a szülőket kezeled! 3 gyerekem iskolás, mindnek majdnem az összes tanárával nagyon is jóban vagyok (kivéve azzal, aki nem tudja kezelni az osztályt), segítem, támogatom a munkájukat. Év végén elismerő oklevelet is szoktam kapni. Csak mondom. Ne haragudj, de nem hiteles nekem, ha bizonytalan tanár tanítja a gyerekem. Azért egy ilyen kérdést nem túl bonyolult egyedül eldönteni. Határozott idejű a szerződésed, ebből kifolyólag már el is van döntve...

amiket itt a szülők kérdeznek is elég gáz, de ők legalább remélhetőleg nem tanítják vagy orvosolják a gyerekem, innen kezdve nem érdekel ki mennyire hülye.

2019. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Szia, szerintem sem valoszinu hogy felvesznek valahová, nem tudom, hogy mit tanitasz, de esetleg lehet korrepetálhatnál, vagy tanithatnál otthon /ha nyelvet tanitasz, akkor akar otthon is, es annyit tudsz vallalni, amennyi belefer/.


Boldog babavárást!

2019. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
4-es, elég sok tanárt vesznek fel határozott időre. Ez übergáz. Gyerekemnek 6 év alatt 5 angol tanárja volt. Pont ezek miatt a szerződések miatt :(
2019. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy sok tanárt vesznek fel határozott időre, de az akkor egy tanévre szól, augusztus 31-ig (vagy júli közepéig).

Ha csak december 31-ig van szerződése a kérdezőnek, akkor valószínűsíthető, hogy csak vki helyére vették fel, aki jön vissza pl pont gyesről.


Kedves kérdező:

Mivel dec 31-én lejár a szerződésed, még ha jó osztályok lennének és nem lenne örökös idegeskedés, akkor sem kellene december után menned dolgozni, tehát nem értem a problémádat.

Tényleg amit tehetsz az, hogy korrepetálásokat vállalsz, esetleg tanulócsoportban (ott úgyis "válogatott" gyerekek vannak) gondolkozol a terhesség idejére, szülés utánra.

Vagy marad valami egyéb, nem pedagógus meló, de már csak "majd", mert terhesen tényleg nem valószínű, hogyy kellenél bárhová is.

2019. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

És nem kérdeztél rá, hogy mi lesz dec 31. után?

Ha azt mondták, hogy valakit csak helyettesíteni vettek fel és nem várnak vissza, akkor nincs miről dönteni. Ha másik állást is találsz, mindenütt próbaidővel szokás indítani és amint kiderül a terhességed, kitesznek valamilyen indokkal. A helyedben utána járnék, a maradék 8 hónapban tudnál-e valamilyen hivatalos formában pl. magán tanárkodni.

Ha viszont visszavárnak, szép vagy sem, én inkább aláírnám, hogy legyen gyedem és utána már nem tudnak kirúgni. De ehhez ki kel "bírni" még pár hónapot majd pont az influenza-szezonban.

Utána meg a gyerek mellett képezd magad tovább valami olyanra, amiben lelkesebb lennél.

2019. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

(Általában egy tanártól az ember azt varja el, hogy értelmes ember legyen, aki önálló gondolkodásra is képes és jóval intelligensebb az átlagnál. Ha ennek valaki megfelel, akkor nem a GYIK népétől kér munkavalasztasi tanácsot, hanem önállóan keresgél mula ajánlatokkal téli portálokon. Mondjuk azután, hogy anno Hollandiaba költözünk és a gyerek Skype-on felhívta a volt tanárnőjet, aki a rendkívül értelmes "milyen nyelven beszélnek Hollandiaban" kérdést tette fel, már nem nagyon tudok csodalkoznj a pedagógusok intelligenciáján. Vagyis inkább annak hiányán....)


Én kérésnek másik munkát. Olyat, amihez van megfelelő végzettségem, bár erősen kételkednék benne, hogy terhesen bárhová is felvesznek

2019. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!