Csak az kapja vissza az szja-t akinek utalják a családit vagyis én, vagy a párom is csak neki nyilatkozni kell?

Figyelt kérdés

Nekem ez még most se tiszta segítsen már valaki. 1 ovis gyerekünk van, nekem utalják a családi pótlékot, én minimálbért kaptam, de november 30-al felmondtam. Mikor dolgoztam úgy számolta ki a könyvelő, hogy 300 ezret kapok vissza, de akkor még ő se nagyon volt benne biztos, hogy van ezaz egész. Így jár attól, hogy felmondtam? Utalják automatikusan majd február 15-ig?

Párom viszont nettó 320 ezret kap, akkor ő is visszakapja csak nyilatkozni kell? Vagy így ő semmit nem kap, hogy én kapom? Nem vagyunk bejelentett élettàrsak, nem tudom ez számít e. Köszönöm.



#Gyerek, visszatérítés, szja,
2022. jan. 2. 06:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Hónapok óta téma ez mindenhol. Dec.31-ig kellett volna nyilatkozni, hogy febr.15-ig utaljanak, így majd csak az adóbevallásnál kérhetitek vissza, ha jól tudom. Amúgy a NAV honlapján minden ott van, a nyilatkozat is.
2022. jan. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor visszakapja ő is az a lényeg?
2022. jan. 2. 07:23
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen tök mindegy, hogy felmondtál-e vagy sem!


Aki kapta a családi pótlékot, annak automatikusan jár, aki meg nem kapta de szülő, annak kellett nyilatkozni. Az, hogy nem dolgoztad ki az egész évet, a lőtéri kutyát nem érdekli, arra az időre kapsz vissza pénzt, amikor be voltál jelentve, és adóztál. Nem is értem milyen könyvelő az, aki nincs tisztában ezzel.

Mivel én eleve szkeptikus vagyok, és nem hittem ezt el, hogy jövőre visszaadják, a párommal személyesen befáradtam a helyi kormányablakon belül a NAV-hoz, és megkérdeztem, tájékoztatást kértem. Ennyit igazán megtehettél volna.

2022. jan. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem nyilatkozott december.31-ig, járt volna, de nem kapja vissza
2022. jan. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Visszakapja, de később.
2022. jan. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

#4 es jaaaj.Ha nem tudsz valamit,inkább maradj csenben.Még a rádio is bemondta milloszor,hogy aki nem nyilatkozik dec.31.ig,az is vissza kapja,csak tavasszal.


Kérdező.Szerintem a párod is kap vissza.Nem az a lényeg,hogy ő kapja e a családit.Nyilatkozni azért kell ,( kellett volna már),mert neki nincsenek az adatai a rendszerben.Ha ő nevére jönne a családi,akkor neked kéne nyilatkozni.

2022. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Visszakaphatja majd a párod is, ha tett apasági nyilatkozatot, de neki a bevallásában kell majd feltüntetnie.

Vagy a tervezetet javítja, vagy saját maga (hozzáértő személlyel) kitölti a 21SZJA-t, amint megjelenik. A bevallás benyújtását követő 30. napon, de legkorábban március 1-től kaphatja vissza.


Ha lehet, ne ahhoz a könyvelőhöz menjen, akinél te voltál.

Az, hogy nov. 30. napjával felmondtál nem érdekes, a 2021. évi bejelentett béred, és az abból vont szja a lényeg.

Ha nov. 30-ig a garantált bérminimumot kaptad és nem volt egyéb munkabérjellegű béred akkor havonta 32.850,- volt az szja.

11x32850=361350,- Ha emellett te vetted igénybe a családi adókedvezményt, akkor azt ebből az összegből le kell vonni 361350-110000= 251350


Ha bejelentkeztél decemberre munkanélkülinek, akkor decemberre még járhat szja visszatérítés.


Ha nem nyilatkoztatok a családi kedvezményről, akkor érdemesebb a párod bevallásában feltüntetni, mert ő akár teljes - hirdetett - összeget (809.000,- Ft.) visszakaphatja a családi kedvezmény levonása után.

2022. jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó válaszolónak, hogy ilyen részletesen leirta, sőt kiszámolta! BÚÉK mindenkinek :)
2022. jan. 2. 13:26
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lehettek ekkora balfékek? Azért van a határidő hogy betartsuk. Eddig ezek szerint annyira nem zavart hogy kaptok-e vagy sem, mivel akkor már novemberben utánanéztetek volna a NAV-nál és nem itt- határidő után.
2022. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most neked nem mindegy hogy februárban kapjuk meg vagy csak 2-3 hónappal később? Mert nekünk mindegy. Balfék a nénikéd.
2022. jan. 3. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!