Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mehetek táppénzre? Jogosult...

Mehetek táppénzre? Jogosult vagyok valamire szülés után?

Figyelt kérdés
A helyzetem a következő: 2017.május.18tól vagyok teljes munkaidőbe bejelentve a jelenlegi munkahelyemen,azelött napi bejelentéssel voltam. 3 gyermekem van kettővel emelett gyesen vagyok még. Most 2hete kiderült hogy terhes vagyok,és gyötörnek de nagyon erősen a rosszullétek ugyanúgy mint annó,így nem tudok menni dolgozni,nem is járok 2hete. A főnökömnek még nem mondtam,csak annyit hogy beteg vagyok nem tudok menni dolgozni egyenlőre. Azt mondta kérjek táppénzes papirt. Hogyan tovább mit tanácsoltok? Szeretnék dolgozni de így nem tudok sajnos a pénz meg kellene... táppénzre csedre jogosult vagyok vagy milyen támogatások járnak míg én vissza nem megyek dolgozni?
2018. márc. 16. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dokinál voltál, kiirattad magad táppènzre? Visszamenőleg csak 5 napra lehet ha eddig nem jutott eszedbe.
2018. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen jár a táppènz ès majd csed, gyed is ha határozatlan idős szerződèsed van.
2018. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Voltam nőgyógyásznál akkor állapították meg hogy terhes vagyok azutáni nap még mentem dolgozni nem tudtam hogy ennyire ilyen hamar kezdődnek a rosszullétek és már rá 2napra nem tudok menni dolgozni..és akkor hol tudom intézni a táppénzt? A csed úgy tudom 1év munkaviszony kell nekem még nincs meg az egy év csak 10hónap.
2018. márc. 16. 21:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csedet, gyedet majd szülés után kapsz, addigra pedig bőven meglesz az egy év munkaviszonyod. Szóval szülésig csak táppénzt fogsz kapni, táppénzre pedig a háziorvos tud venni (gondolom, a nőgyógyász javaslatára).
2018. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Mire megszülsz meg lesz az egy év, persze csak akkor, ha akkor még meg lesz a munkahelyed. Határozatlan a szerződésed? Menj el a háziorvoshoz/ nőgyógyászhoz, kiír a rosszullétek miatt táppénzre, bár gondolom ezt már elintézted, ha két hete otthon vagy.

Ha elmúltak a rosszullétek, még visszamehetsz dolgozni, ameddig bírod.

2018. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen határozatlan idejű a munkaszerződésem.
2018. márc. 16. 22:28
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem fog kirúgni a főnök mert terhes vagyok...
2018. márc. 16. 22:30
 8/16 A kérdező kommentje:

Táppénz az mennyi kb? Csed gyed?

Fizetésem minimálbér +az adókedvezmény 3gyerekre

2018. márc. 16. 22:34
 9/16 A kérdező kommentje:
Kiír egyátalán az orvos táppénzre mert "csak" hányok minden órába,a gyomrom kavarog szédülök,fáradt vagyok,egésznap aludnék,alig bírok felkelni az ágyból...?
2018. márc. 16. 22:44
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Neked a táppénz 50 százalék, mivel nincs meg a 2 év folyamatos munkaviszony. Annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál, tehát 10 hónapot. Az kitart szülésig v. a csed igényléséig. Nem rúghatnak ki, mivel terhesség alatt védve vagy!!!
2018. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!