Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem értek hozza ezért kérdezem...

Rizsaa kérdése:

Nem értek hozza ezért kérdezem itt , segítséget várok ! Első babám született cseden vagyok vele , 6 hónap után gyes, és nekem is igényelni kell évente a babára járó pót szabit ?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem 6 hónap, hanem 168 nap és nem gyes, hanem gyed. A pótszabi mindkét szülőnek jár, de csak abban az évben kell igényelni, amikor megszületik. Ez rajta is van az igénylőn.
2022. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves egyes !

És automatikusan tudjak hogy csed után GYED re vesznek ?

Bocsi nem láttam még olyan igénylőlapot!

Novemberbe született nem igenyeltem még semmit.

2022. jan. 10. 14:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Kormányablaknál kell ha minden igaz.
2022. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszerre adod be a csed és a gyed közös igénylőt, akkor tudják. Ha nem, csak a csed igénylőt adod le, akkor kell külön a fyedet is igényelni.

168 nap a gyed. Ezeket a munkáltató intézi, nála kell igényelni.

2022. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem utalnak semmit automatikusan, mindent igényelni kell. Csedet és gyedet a munkahelyeden, ahogy írják, van olyan igénylőlap, amin a kettőt egyszerre lehet intézni (de az én munkáltatóm például ragaszkodott ahhoz, hogy külön igényeljem).

A munkahelyeden nem mondtak semmit? Családi pótlékot, egyszeri anyasági támogatást, adókedvezményt igényeltél?

2022. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5!

Igen azokat köszönöm igenyeltem.

Hat nem igen mondanak semmit !

Csed és GYED egyszerre igenyeltem igen rémlik már ! Kosznom

2022. jan. 10. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Rémlik? Nem kéne pontosan tudnod hogy mi jár és mit igényeltél? Ezek szerint bármit kitöltesz meg aláírsz anélkül hogy tisztában lennél vele mi az?

Jesszusom... Hogy nem tudod hogy GYED vagy GYES következik-e? Nagyon nem mindegy az összeg.

2022. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem érdekel ez a pár Ft … kedvessss hetes …
2022. jan. 12. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem érdekel mi??? Annyira mégis hogy itt kérdezgesd :D
2022. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!