Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van aki már megkapta a januári...

Van aki már megkapta a januári GYED-re az adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Nekem ez egyszerűen hihetetlen. Tavalyi egész évre leadtam az adókedvezményes papírt, a januári GYED-re mégsem vették figyelembe. Ez régebben soha nem így volt, 3 gyerekem van, csak emlékszem rá. Azt írták a honlapon, hogy az idei kedvezményes papír beküldése után, hóközivel átutalják. Már múlt hét elején beküldtem online és még mindig nem kaptam meg.


Van aki már megkapta?



2022. jan. 21. 15:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
34%
Szerencsére vannak akik enélkül is el tudják tartani a családjukat. Mi lesz ha kormányváltás jön és eltörlik? 😂
2022. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
41%

Nem lesz kormanyvaltas, pont emiatt.

A fiatalok buták lennének másra szavazni, mikor az szja -val több marad a zsebükben

Nagycsaládosok szintén

Nyugdíjasok szintén.


Illetve míg ennyi bohóc a kihívó.... nevetséges még a gondolata is a kormanyvaltasnak.


Egyébként igenis utalják ki, ők rontották el

2022. jan. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%

Nem minden fiatalnak létkérdés az SZJA mentesség. Főleg az ő körükben elég népszerűtlen a Fidesz. A nyugdíjas szavazóbázis is kezd kiöregedni és kicserélődni olyanokra, akik aktív korukban is baloldaliak voltak.

Ne vegyél ennyire mérget rá, hogy nem lesz. Ha most talán nem, akkor 4 év múlva. Amúgy meg… láttunk mi már egyik pillanatról a másikra hozott intézkedéseket / eltörléseket a kormánytól úgyhogy ha maradnak se lennék olyan bombabiztos ebben. Lesz itt még meglepődés egyeseknek 😂

2022. jan. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, ha valakinek nem számít az a 99 ezer forint :D

Sajnos nem tartozom a felső 10 ezer közé, akinek nem számít.

2022. jan. 25. 09:19
 15/30 anonim ***** válasza:
34%

Én sem tartozom, de a bármikor visszavonható családtámogatásokra alapozni 5-6 ember megélhetését elég merész.

13. Válaszoló

2022. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
31%

Annyira jellemző hogy itt remegnek a kedvezményekért meg juttatásokért. Aztán valaki céloz rá hogy talán fizetésből kellene élni, vagy annyi gyereket vállalni akit el is tud tartani, akkor még nekik áll feljebb, vagy kifejtik hogy igazából nem is számít az a pár forint. JA, de akkor minek kérdezné itt.

Szánalmas.

2022. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Annyira jellemző, hogy mindenért csak "remegni" lehet :D

Soha semmi nem jó az embereknek. Ha családi pótlékra szül, akkor az nem jó, ha rendes fizetése van, de esetleg nem csak a megélhetésre szán pénzt, akkor minek vállalt több gyereket :D Van sapka, nincs sapka tipikus esete...

2022. jan. 30. 11:23
 18/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha egyet hátra lépsz és megvizsgálod a helyzeteteket, akkor ha nem lenne a csp és a családi adókedvezmény akkor milyen lenne az anyagi helyzetetek ennyi gyerek mellett? Nem túl jó igaz?
2022. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Teljesen jó lenne, viszont nem kötöttem volna ennyi takarékot meg biztosítást, ha nincs rá keret. Ugyanúgy fizetni kell most is 🤷‍♀️

De egyébként tök más dolog, hogy egyáltalán nincs kedvezmény, vagy bejelentik, hogy megszűnik, nyilván én is másképp kalkulálom a dolgokat, de ez így a semmiből tök váratlanul ért. És persze azóta sem küldték el...

2022. jan. 31. 07:57
 20/30 anonim ***** válasza:
36%

Anyukák...ocsmány mód viselkedtek egymással. Könyörgöm a gyereket elfogadásra, toleranciara és megértésre neveljétek

Mert ha mégtöbb ilyen sznob farok lesz, csúnya világ lesz...

2022. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!