Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A magzati adókedvezmény a...

A magzati adókedvezmény a terhesseg 90 napjától igényelhető, amit az utolso menstruációtol szamolunk? Az orvosom olyan dátumot irt ra, amin mar elmulok 19 hetes Azt, hogy?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 16:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

9, fent a törvény szövege.

kedvezményezett eltartott a magzat a várandósság időszakában (fogantatásának 91. napjától megszületéséig)

2022. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11


De ha az orvos leírja az igazoláson a nav ellenőr nem büntethet meg, max az orvost

2022. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem az orvost bünteti. Annak kell a szabályt betartani, aki a kedvezményt igénybe veszi. És erre is igaz, hogy nem mentesít, hogy de te nem tudtad, hogy az igazolás nem jó, és akkor esetben egy hónappal előbb kezdted a kedvezményt.
2022. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13. Neked nem kötelességed tudni a különbséget a magzati kor és a terhességi kor között.

Sokan nem is tudják egyébként. Te kapsz egy papírt a nőgyógyásztól és az alapján igényled a kedvezményt.

2022. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14, ellenőrzéskor nem érdekes, mit tudsz és mit nem. Jogszerű volt az igénybevétel vagy nem, csak ezt nézzük.

Én itt mindig leírom, tessék figyelni, szólni, ha nem magzati kor szerepel az igazoláson.

2022. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez értelmezés kérdése és simán támadható. Nem véletlen, hogy a várandóság korát az utolsó menstruációhoz viszonyítják és nem egy hasraütött lehetséges fogantatáshoz. Ha a nav hozzádob egy ellenőrzésnél +14 napot, akkor menjünk bele olyan vitákba, hogy az előző x évem ciklusai alapján valójában csak 7-et kéne? Vagy igazából 21-et? Esetleg a szexuális életünkre is kíváncsiak, hogy mégis mikor foganhatott a magzat?

Az értelmezésemben a várandósság és a magzat kora egy és ugyanaz. Mégha értem is a biológiai felvetést és különbséget. :) Miért adna ki az orvos a várandóság korára vonatkozó 91 napos igazolást az adókedvezményhez, ha annak igazából semmilyen jelentősége nincs a kedvezmény szempontjából?

Ez csak azért érdekes kérdés, mert mondjuk az a havi 10 ezer forint nem nagy cucc, ha valaki egy hónappal többet vesz igénybe, mint ami járna. De ha valóban így lenne, akkor most emberek tömegesen fognak a 91 napos igazolásukkal bebukni, mert jogtalanul veszik igénybe esetleg az adóvisszatérítést 2 hét híján. Ez azért fájdalmas dolog lehet sokaknak. Ha ebből sok lenne a félreértés, gondolom csak kihangsúlyozná a sajtó.

2022. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Miért adna ki az orvos a várandóság korára vonatkozó 91 napos igazolást az adókedvezményhez, ha annak igazából semmilyen jelentősége nincs a kedvezmény szempontjából?


Mert fogalmuk nincs róla, hogy a tv magzati korhoz köti. Felénk már nincs gond, én az első alkalommal írtam a helyi főorvosnak, hogy tájékoztassa a kollégákat. Megköszönte, azóta nem találkoztam rosszal.

2022. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Végülis ez nem törvényi hivatkozás, de a NAV oldaláról származik a visszatérítéssel kapcsolatos infókban. Kinek jár kérdés alatt.

"...a családi kedvezményre magzat után, a várandósság 91. napjától jogosultaknak, és a várandós nő házastársának is."

Ezekszerint a nav maga sincs tisztában a törvényi háttérrel?

2022. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az én dokim nem tudta megmondani a fogantatás napját, csak annyit, hogy később 🙄
2022. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18, meglepődnél, ha tudnád, mennyire nincsenek képben.
2022. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!