Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha közösen érvényesítem a...

Ha közösen érvényesítem a férjemmel a családi adókedvezményt, akkor mindketten megkapjuk 1/2 arányban? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Vagy mit jelent ez az adóalap kedvezmény: 66670,-

Maximális csalàdi adókedvezmény: 10.000.


Amikor magzat után leadtam az adós papír 91.nap után azt mondta a főnököm az csak havi 5000ft.

Viszont más azt mondta 10.000.

Csak akkor jönne ki nekem

Ez az 5000ft, ha valóban feleződik ez az összeg a férjemmel.

Egyáltalán nem értem, bocsi, ha hülye vagyok… inkàbb könyvelőt kérdezzek meg?


Most ügyfélkapun is megnéztem, ott is a járulék adataimnál az adóelőleg megállapítása az adókedvezmény összege 66670,-


Valaki el magyaráznà?:)


2022. jan. 6. 10:33
 1/1 MDaniel98 válasza:
82%

Az adókedvezmény 66.670ftX0,15=10.000 ft nettó

Ha közösen érvényesítitek az összeget akkor fele-fele arányban kapjátok meg, ami nettó 5.000 forintot jelent mindkettőtöknek. Ha egyedül érvényesíted, akkor nettó 10.000 ft jár, de értelemszerűen csak neked.

2022. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!