Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED a gyermek születése után...

CSED a gyermek születése után mennyi ideig igényelhető?

Figyelt kérdés
A 365 biztosított nap feltétele miatt a gyerek születése után tudnám igényelni, hogy eleget tegyek a feltételnek. Mennyi ideig lehet legkésőbb?

2022. febr. 7. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 ev
2022. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aha, tehát ha júniusban szülök, következő év júniusáig tudom igényelni visszamenőleg a CSED-et. Jól értem?
2022. febr. 7. 17:32
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha táppénzen vagyok, az beleszámít a biztosításba?
2022. febr. 7. 17:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakember 1-es, de nem fél évig lehet visszamenőleg?
2022. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gyermek születése napján kell legkésőbb igényelni. Ha akkor nem vagy jogosult, akkor nem jár. Egyébként a táppénz bele számít, de a 365 napnak a születés napjáig meg kell lennie.
2022. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, nekünk majdnem egy hónapos volt már a gyerek, amikor megigényeltük visszamenőleg a csedet. A többi részével egyetértek, a 365 napot valóban úgy kell számolni.
2022. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Félre írtam, igazad van. Úgy értettem, hogy a születése napjától kell igényelni. Bocsi a “hülyeségért”.
2022. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy az előtte lévő 28 napban bármikor. Bocs, a "hülyeség" szóért, szar napom van :(
2022. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmi gond, én sem úgy értettem, de virtuálisan ezek néha nem úgy mennek át ahogy szeretnénk 😀 Igen, legkésőbb a születés napja. Harmadszorra csak összejön, nekem sem ez életem napja 😕
2022. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a gyermek születésének napjáig nincsen meg a 365 napod, akkor semmikor később sem fogsz tudni utána sem csedet, sem gyedet igényelni, mert ez az egyik feltétel. Nem később, random időpontban kell ennek teljesülnie, hanem a szülés napjáig bezárólag.

ha nem vagy erre jogosult, mert nincs meg a kellő napod, akkor marad a gyes és később majd a férjed (ha jogosult) élhet a gyed extra lehetőségével, akkor lemondod a gyest és fizeted a tb-t magad után.

Táppénzen is csak annyit lehetsz, amennyit dolgoztál előtte.

Mióta van munkaviszonyod egyáltalán?

2022. febr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!