Ha április 25-re vagyok kiírva szülni, akkor legkorábban március 28-tol jár a Csed? Azaz 27-ig lehetek táppénzen?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert itt elvileg fontos az a 28 nap hogy betartsák. Most nekem akkor hanyadikan kezdődik a Csed?
2022. márc. 2. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért jó szülés előtt csedet kérni? Annál rovidebb ideig kapod szülés után.. Én simán maradok tp szülésig és majd onnantól inditom a csedet, nem hagyom veszni a tp-t, az is pénz.
2022. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akinek a tp pár Ft mert alacsony a fizetése gondolom annak számít. Nem tudom én szülés után kértem, majd kijavítanak ha tévedek. 😅
2022. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Miért, a csed nem a fizubol szamolodik? Engem is javitsatok ki ha tévedek 😂 A csed az előző évi átlagos bruttó bérből szamolodik, nyilván több mint a tp ami általában 60% (van akinél 50 ezért írtam hogy általában) de akkor is több pénz ha letelik szépen a tb és utána jön a csed 🤷‍♀️
2022. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, akkor érdemes tpn maradni szülésig, ha maga a tp nagyobb összegű, mint majd a gyed lesz. A csed nagyobb összeg mindkettőnél, ezért érdemes nem azzal összehasonlítani.
2022. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Én egy hónapig vagyok tp-n, ami ugye 60%. Aztán az előre hozott Csed hat hónapig 100%. Utána pedig a gyed ami így bis úgy is a gyerek két éves koráig jár, ami 70%. Anyagilag így jövök ki a legjobban.
2022. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. Nekem a tpm egy 15-20 ezerrel több, mint a gyedem lesz, mert a tpmet érinti a januári béremelés, a gyedemet nem fogja, mert azelőtti időszak lesz a számítási alap (munkaköröm miatt nem dolgozhatok, azonnal kiírtak). Egyénileg mérlegelendő ez is nyilván.
2022. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
#5. CSED nem 6 hónapig jár hanem csak 168 napig. Amiből ugye kapásból elveszítesz 28 napot.
2022. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért veszíteném el? Annyi, hogy előbb fogom megkapni, nem a baba születése után.De ugyanúgy jár a jogszabályban meghatározott ez esetben 168 nap. Utána pedig kapom a gyedet, ami nekem magasabb, mint a tp. Tehát továbbra is így járok a legjobban.
2022. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Akkor te nem veszited el, sőt jól is jársz, csak az akinek normál fizetése van.
2022. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tök jó amúgy, hogy senki nem a kérdésre válaszol...
2022. márc. 2. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!