Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok CSED majd...

Jogosult vagyok CSED majd GYED re?

Figyelt kérdés

2020.06.15től munkaviszony,majd 2021.08.16tól 9kóddal vagyok táppénzen mert nem volt olyan a munkaköröm,amit vállalni tudtam volna várandósan. Március 30ra vagyok kiírva. Ezek alapján kapok majd CSEDet utánna GYEDet?

Köszönöm aki segíteni tud!



2022. márc. 4. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülés napján van munkaviszonyod, akkor fogsz kapni.
2022. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1

Azt megelőző 40 napról tudok, ebből kiindulva a kérdező mindenképp jogosult.

2022. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mármint az esetleges megszűnés és a szülés közt kevesebb, mint 40 nap a különbség, bocs, ha félreérthetően írtam.
2022. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, jogosult vagy. A lényeg, hogy az elmúlt 2 évben legalább 365 napig volt munkaviszonyod, azaz fizették utánad a tb-t. Tehát ha most becsődölne a cég, ahol dolgozol, akkor is kapnád a juttatásokat. Kirúgni meg nem tudnak várandósan.
2022. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó Csedet valóban de gyedet nem,legalabb is ha becsodol a cég. Én ugyan így jártam, 40 napban benne voltam így csedet passzívan kaptam, de gyedre már nem voltam jogosult.


Kérdező ha a jogviszonyod meg lesz (márpedig az csak csőd esetén szünhet meg) akkor kapod mind a két ellátást.

2022. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!